Tabletów z Intel Atom i Windows 7 nie będzie! - Tabletowo.pl
Ważne

Tabletów z Intel Atom i Windows 7 nie będzie!

Tabletowo.pl Tabletów z Intel Atom i Windows 7 nie będzie! Nowości Plotki / Przecieki

Przynajmniej tak zapowiada ASUS oraz MSI, którzy postanowili przeciwstawić się swoim dwóm dostawcom technologii. I nie oni pierwsi, bowiem w tym roku anulowano już kilka innych projektów opartych o hybrydą Pine Trail + Windows 7.

Rzecznik MSI, Andy Tung, zapytany dlaczego gotowy WindPad z Windowsem 7 na pokładzie nie trafi na rynek, odpowiedział krótko:

Pine Trail nie nadaje się do urządzeń o dużej mobilności.

Chodzi tu o niską energooszczędność oraz brak kompatybilności z najnowszymi produktami z serii Atom. Firma zamierza czekać do targów CES 2011, gdzie Intel ma zaprezentować nowszą platformę, Oak Trail, niwelującą te dwie wady swojej poprzedniczki.

Jest to główny powód przesunięcia rynkowej premiery WindPada z Windows 7. Urządzenia możemy się spodziewać dopiero w przyszłym roku. Jego prezentacją w tym roku zastąpi natomiast MSI WindPad 110, bazujący na rozwiązaniach procesorowych nVidia Tegra 2 oraz systemie Google Android 2.2.

Recenzownia

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona