MSI WindPad100 i WindPad110 – nowa konkurencja dla iPada

Po premierze iPada wszyscy producenci na świecie natychmiast wzięli się za produkcję własnych tabletów. Jedne są lepsze, inne gorsze, ale na uwagę z pewnością zasługują najnowsze urządzenia firmy MSI o nazwach WindPad100 oraz WindPad110.

Pierwszy z nich (na zdjęciu powyżej) został zbudowany na procesorze Intel Atom Z530. Tablet zostanie wyposażony w dwa porty USB 2.0, HDMI oraz kamerę internetową. To wszystko będzie działać na systemie operacyjnym Microsoft Windows 7 Ultimate z dodatkową nakładkę o nazwie MSI Touch UI, która ma lepiej zoptymalizować pracę z dotykowym ekranem. Jeśli już przy wyświetlaczu jestem, to wspomnę, że będzie on miał przekątną 10″ i będzie wyświetlał obraz w rozdzielczości 1024 x 600.

Portal Engadget miał okazję przyjrzeć się tabletowi z bliska. Obudowa została wykonana z plastiku. Dzięki temu gadżet jest bardzo lekki, ale nie sprawia wrażenie taniego, ponieważ materiały są bardzo dobrej jakości. Niestety, prezentowany egzemplarz był pozbawiony wcześniej wspomnianych portów, więc nie było możliwości przetestowania odtwarzania filmów HD poprzez wyjście HDMI. Możemy być jednak pewni, że urządzenie poradzi sobie z filmami w rozdzielczości 720p (1080p raczej odpada). Sporą wadą jest to, że tablet działa? dość wolno. Uruchomienie aplikacji trwało kilka sekund, a i ekran nie był demonem prędkości.

MSI WindPad100 ma zagościć na sklepowych półkach jeszcze w tym roku w cenie oscylującej w granicach 499 dolarów.

Kolejnym urządzeniem zaprezentowanym przez tego producenta jest WindPad110. Jego możliwości będą nieco większe, niż wcześniej opisywanego. Głównie dlatego, że został on zbudowany na platformie nVidia Tegra 2. Niestety, niewiele więcej wiadomo na jego temat. Na pewno będzie pracował na systemie operacyjnym Google Android. Poza tym będzie wyposażony w 10′ ekran. Na rynku ma się pojawić pod koniec roku w cenie 399 dolarów, ale ta informacja nie jest jeszcze potwierdzona.

HomeLab