Szczęściarze: 200 smartfonów Galaxy Note 8 zostało rozdanych pasażerom samolotu w Hiszpanii

Pasażerowie jednego z lotów pasażerskich linii Iberia Airlines nie tylko odbyli bezpieczną i przyjemną podróż, ale każdy z nich opuścił pokład samolotu z nowiutkim Samsungiem Galaxy Note 8 w ręce. Trzeba przyznać – to niezła reklama, i linii lotniczych, i Samsunga.

Rozdanie zorganizował hiszpański oddział Samsunga i wykorzystał do promocji swojego produktu lot krajowy, także uczulam: nie spodziewajcie się takiej akcji w Polsce, gdyż nie jest to część globalnej kampanii reklamowej producenta ;) Telefony były rozdawane przez stewardessy, ku uciesze pasażerów. Nic dziwnego, że klimat przelotu był bardzo pozytywny.

Za prezentem, który Samsung w ten sposób dał 200 pasażerom hiszpańskiego lotu, stoi nieco głębsza, ale prosta do zrozumienia idea: producent smartfonów odbił się od historii związanej z awaryjnymi akumulatorami w Galaxy Note7. Aktualnie każdy smartfon Samsunga może przebywać na pokładzie samolotu, a wspomnienia o niebezpiecznych bateriach poprzednika Galaxy Note8 powoli się zacierają.

Trudno o lepsze „przepraszam” ze strony Samsunga i jednocześnie o bardziej trafne zagranie marketingowe. Well played, Samsung, well played…

 

źródło: Iberia Airlines, Samsung Spain dzięki PhoneArena