16 października nie tylko dniem premiery nowych tabletów Apple, ale też Nexusa 9? | Tabletowo.pl

16 października nie tylko dniem premiery nowych tabletów Apple, ale też Nexusa 9?

Dołącz do dyskusji 0

Wczoraj Apple potwierdziło, że 16 października w Cupertino odbędzie się konferencja i zobaczymy na niej prawdopodobnie iPada Air 2, który pojawił się na zdjęciach z wczorajszego przecieku. Jednak okazuje się, a właściwie wiele na to wskazuje, że tego samego dnia poznamy również inny ciekawy tablet, czyli Nexusa 9 od HTC i Google.

Nexus 9 pojawiał się już w wielu przeciekach i trafił nawet do AnTuTu, gdzie osiągnął ponad 45 tysięcy punktów. Jednak przez wiele czasu zastanawiano się która firma będzie producentem tego urządzenia. Ostatnio informacje wskazywały na HTC i potwierdził nam to prezes HTC w północnej Azji, Jack Tong. Powiedział, że Nexus 9 będzie powrotem Tajwańczyków na rynek tabletów po 3 latach. Nie zdradził żadnych szczegółów, ale liczne plotki mówią nam całkiem dużo o tym urządzeniu.

Będzie on wyposażony w 8,9-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, 64-bitowy procesor Tegra K1, łączność 4G LTE oraz nową wersję Androida oznaczoną numerem 5.0. Jeśli ta data się potwierdzi, to za niecały tydzień będziemy mieli dwie duże i niezwykle ważne premiery na rynku tabletów.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona