Od czasu, kiedy Jack Dorsey napisał pierwszego tweeta, minęło 13 lat. A jaki był Twój pierwszy tweet?

21 marca 2006 roku, na platformie społecznościowej Twitter pojawił się pierwszy tweet. Napisał go Jack Dorsey, wspózałożyciel ćwierkającej platformy. Ty też możesz sprawdzić, kiedy napisałeś pierwszego tweeta, i czego on dotyczył.

Współzałożyciel i prezes Twittera, Jack Dorsey, 13 lat temu opublikował pierwszą wiadomość, w której krótko poinformował o tym, że „konfiguruje swojego twttra”.

Reklama

To było w czasach, kiedy na Twittera mówiło się jeszcze „twttr”. Co ciekawe, w tym miesiącu wystartowała nowa aplikacja o tej nazwie, która jest poligonem doświadczalnym Twittera w kwestii nowych rozwiązań, które mogą trafić do oficjalnego serwisu. Historia zatoczyła więc koło.

Przez okres 13 lat Twitter spotkało wiele zmian, a wielu z nas było ich świadkami. Czy pamiętacie swojego pierwszego tweeta? Jeśli trudno Wam go sobie przypomnieć, zawsze możecie skorzystać z zaawansowanego wyszukiwania w serwisie.

Najpierw należy sprawdzić, w którym roku dołączyliście do tej platformy społecznościowej – ta informacja jest wyświetlana pod naszym opisem w widoku profilu Twittera.

Następnie najlepiej przejść do desktopowej wersji Twittera i strony zaawansowanego wyszukiwania. Tam wpisujemy swojego nicka i oznaczamy widełki, w jakich serwis ma wyszukać tweetów. W moim wypadku pierwszym tweetem, nie będącym odpowiedzią na inną wiadomość, jest niepozorny link do mojego nieistniejącego już bloga na Blogspocie.

Tak, zeszło mi ze dwa lata, zanim doceniłem Twittera od założenia tam konta i kolejne pół roku, zanim zacząłem orientować się, o co w nim chodzi ;)

W ten sam sposób można wyszukiwać pierwsze tweety wielu osób. Tu na przykład mamy pierwszego tweeta Tima Cooka, obecnego prezesa Apple:

A jakie były Wasze pierwsze tweety? Wrzucajcie je do komentarzy, powspominamy ;)

źródło: Tech2