Twitter inny niż kiedykolwiek. Twórcy serwisu odpalili właśnie testy nowej aplikacji

Aplikacja, którą nazwano po prostu „twttr” to poletko doświadczalne dla twórców Twittera. Ponieważ nie wszystkie nowe opcje i funkcje można przetestować w wersji beta oficjalnej aplikacji serwisu, wszystkie eksperymenty przeniesiono na inny grunt. I to może być ciekawa rzecz.

Na początku twttr będzie testował nowy schemat rozmów. Prototypowa aplikacja zaprezentuje zmodyfikowaną formę dyskusji, bazującą na wyróżnianiu odpowiedzi na tweety innym kolorem. Oprócz tego, że przyjmą one formę dymków, to będą nieco przesunięte względem pierwszych postów. Wszystko po to, żeby w łatwy sposób zorientować się, który tweet pojawił się najwcześniej.

Żeby ułatwić czytanie dłuższych wątków, ukryto opcje udostępniania czy retweetowania – w ten sposób staną się one bardziej przejrzyste. Wspomniane wcześniej kolory będą miały swoje znaczenie. Inaczej będą oznaczane odpowiedzi osób, które obserwujemy, inny kolor prowadzący będzie miała osoba, która rozpoczęła dyskusje, zaś jeszcze inaczej będą prezentować się wtrącenia osób nam nieznanych.

Niewykluczone, że część z powyższych pomysłów będzie udostępniona w podstawowej wersji aplikacji Twittera.

Do testów apki twttr zostanie zaproszonych tylko kilka tysięcy osób posługujących się językiem angielskim i japońskim. Członkowie pierwszej grupy powinni dostać link z zaproszeniem do testów w ciągu kilku dni, oczywiście o ile zgłosili się do programu beta. Będą mogli używać programu zamiast oficjalnej aplikacji Twittera.

Wkrótce powinniśmy zobaczyć więcej zrzutów z ekranu eksperymentalnego Twittera. Serwis nie będzie próbował powstrzymywać testerów przed dzieleniem się jego wyglądem w serwisie. Mało tego – stworzył nawet hasztag #LetsHaveAConvo, pod którym będziemy mogli szukać tego typu nowości.

Możecie spróbować zapisać się do testów twttr, korzystając z linku umieszczonego w pierwszym z powyższych zacytowanych tweetów. Testy prowadzone są jednak tylko na urządzeniach z systemem iOS.

 

źródło: TechCrunch