11 lat App Store. Z tej okazji Apple wskrzesza jedną z najstarszych gier dostępnych w sklepie

Apple postanowiło w dość ciekawy sposób przypomnieć o kolejnej rocznicy istnienia sklepu App Store. Wznawia dystrybucję jednej z pierwszych gier uruchomionych wraz z nim, czyli „Texas Hold’em”.

Reedycja gry sprzed ponad dekady to nie tylko ta sama zawartość, co w roku 2008. Aplikacja ma poprawioną grafikę, nowe postacie i bardziej wymagającą rozgrywkę. Co istotne, nie kosztuje ani grosza – w App Store dostaniemy ją za darmo.

Reklama

Jeśli pierwszy raz słyszymy o Texas Hold’em, to jest to gra w pokera przeciwko 24 komputerowym przeciwnikom, z sylwetkami stylizowanymi na realistyczne. Można też zaprosić naszych znajomych do gry przez Wi-Fi. Gra oferuje system progresu – im lepsi się stajemy, tym większe stawki może podejmować nasza postać podczas grania w coraz lepszych kasynach.

Texas Hold’em jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami z systemem iOS 12 i nowszymi. Nowa wersja gry waży 1,5 GB, więc akurat pod tym względem nie przypomina zbytnio swojej pierwszej edycji. Pobierzecie ją ze sklepu App Store (a jakże).

Apple i gry mobilne

Apple widocznie dobrze się bawi, jeśli chodzi o nietypowe gry. Niedawno firma stworzyła swoją pierwszą grę od bardzo dawna – Warren Buffet’s Papaer Wizardjako wyraz szacunku dla wieloletniego inwestora Apple, miliardera Warrena Buffeta. To jedyne gry giganta z Cupertino, jakie trafiły do sklepu App Store w ciągu ostatnich 11 lat.

Apple bardziej skupia obecnie się na tworzeniu nie tyle kolejnych gier, co na rozwoju zapowiedzianej platformy Apple Arcade.

źródło: 9to5mac