Pierwsza gra Apple od lat jest hołdem dla miliardera, który zaczynał od rozrzucania gazet

Oto Warren Buffett's Paper Wizard

W sklepie App Store, można pobrać nową grę, której celem jest skuteczne dostarczanie gazet w zamian za punkty. Jej premierę ogłosił sam Tim Cook na dorocznym spotkaniu Berkshire Hathaway, wyrażając swój zachwyt dla Warrena Buffeta, który jest hojnym inwestorem Apple. To jego nazwisko nosi nowa gra.

Na początku spotkania akcjonariuszy, Cook pojawił się w krótkim humorystycznym filmie, w którym Buffet odwiedza tajne laboratorium Apple. Tam znajduje wehikuł czasu, za jego pomocą przenosi się w czasie i przekazuje samemu sobie z przeszłości, by zakupić akcje Apple. Na koniec Tim Cook zapowiada nową grę, która ma ilustrować pracę młodego Warrena Buffeta, który za dzieciaka rozwoził gazety w sąsiedztwie. Na początku wydaje się to być żartem, ale kiedy sprawdzimy sklep z aplikacjami Apple, okazuje się, że gra jest prawdziwa, i że można ją pobrać.

Reklama

Aplikacja jest darmowa i nawiązuje do zwyczajowego konkursu, organizowanego każdego roku przez Buffeta, podczas którego jego uczestnicy rywalizują o najlepsze rzuty zrolowaną gazetą do celu. W grze musimy omijać różne przeszkody, w tym auta i ptaki. Rzucanie przypomina nieco łapanie Pokemonów w Pokemon Go.

Pod tytułem gry widnieje nazwa dewelopera – Wildlife Designs Inc., ale program jest chroniony prawem autorskim Apple i zawiera linki do najczęściej zadawanych pytań, z których wynika, że Buffet podczas tworzenia gry „otrzymał niewielką pomoc ze strony swoich przyjaciół w Apple”. Skoro jednak większość praw zatrzymała firma z Cupertino, to Warren Buffett’s Paper Wizard można nazwać pierwszą grą, którą współtworzyło Apple od czasów Texas Hold’em z 2008 roku.

Całość niektórzy nazwaliby wprost podlizywaniem się jednemu z ważniejszych inwestorów przez Apple, ale nie podejmowałbym się tak srogich ocen. Tak najwyraźniej działa świat biznesu, a do tego typu gestów należy podchodzić z dystansem i na lekko.

Warren Buffett to człowiek-legenda. Jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych inwestorów. Od wielu lat nie ustępuje z wysokich pozycji na listach najbogatszych ludzi świata, kontrolując znaczne udziały American Express, Coca-Coli, The Washington Post Company czy koncernu Gillette.

 

źródło: MacRumors