100 GB darmowego internetu dla abonentów Play, ale… tylko dla wybranych

Przyznam, że sposób prowadzenia niektórych akcji promocyjnych wywołuje u mnie zdumienie. Oto Play rozdaje gigabajty na święta, ale tylko tym, którym wyśle SMS-a ze stosowną informacją. I nikt nie wie, jakimi kryteriami sieć się kieruje.

Reklama

„100 GB NA ŚWIĘTA” brzmi naprawdę dobrze. Dostając tak pokaźny pakiet danych do wykorzystania, nawet na kilka dni, raczej nie wybrzydzałbym, że „za mało” albo że „za krótko”. Warunki przyznawania bonusu są jednak tak mgliste, że chyba powinniście o nich wiedzieć.

Play wyróżnia wybranych klientów

Jak na świąteczny prezent przystało, chyba chodziło o to, żeby dla obdarowanych prezent był prawdziwym zaskoczeniem. Pakiet 100 GB przyznawany jest wyłącznie abonentom (a więc klienci pre-paid nie mają szans), ale nie wszystkim. Otrzymają go tylko ci, którzy dostaną SMS-a od Play z informacją o przyznaniu promocyjnych gigabajtów. I to wszystko – żadnego wysyłania kodów, uruchamiania aplikacji czy innych cudów.

Reklama

Gigabajty są ważne do końca okresu rozliczeniowego, w którym zostały przyznane i aktywują się automatycznie. Pytanie tylko, jak operator wybiera osoby biorące udział w promocji. Czyżby wśród abonentów Play byli lepsi i lepsiejsi?

Jest całkiem prawdopodobne, że Play i tak wyśle SMS z informacją o uruchomieniu pakietu wszystkim abonentom, ale rozłoży ten proces na dłuższy czas – na przykład zamiast masowo przydzielać tysiącom klientów większy pakiet danych w jednym dniu, będzie rozsyłał wiadomości stopniowo. W ten sposób dla każdego abonenta przydział 100 GB będzie prawdziwą niespodzianką, a Play uniknie nagłego wzrostu ruchu w sieci, która i tak zwykle jest mocniej obciążona w okresie świątecznym.

No, chyba, że się mylę i pakiet danych wędruje tylko do nielicznych. Wtedy byłoby niefajnie.

Zajrzyjcie do Regulaminu promocji – jest raczej krótki.

źródło: Play dzięki GSMONLINE

  1. W Twoim chwalonym T-Mobile, ale na kartę. Nadrabiają teraz akcją Happy Fridays. Ale nie każdy korzysta z aplikacji mobilnej.

   1. A gdzie chwalę T-M? Bo jakoś nie widzę.
    Lepiej dać tylko dla klientów korzystających z apki niż jak w Play wcale albo ograniczyć do bzdurnego SMS

 1. Ja otrzymałem przed chwilą takiego smsa. Tak właściwie nie wiem po co mi to.Normalnie wykorzystuje może 2 Gb z sieci komórkowej, nie wiem nawet gdzie bym mógł to wykorzystać. Na około mnie jest wifi bez limitu. Może Play daje 100 Gb tym klientom, którzy nie korzystają z internetu na telefonie?

  1. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby to właśnie stanowiło główne kryterium zostania „wybrańcem Play” – nie zużywasz, to dostajesz, dla firmy strata mała ;)

 2. Właśnie dostałem SMSa z Play, że wręczają mi na święta 100 GB Internetu. Szkoda tylko, że nie będę tego w stanie wykorzystać :D Mój rekord z ostatniego miesiąca to 6 GB wykorzystanego Internetu …

 3. Klienci pre-paid mają częściej jakieś bonusy niż osoby z abonamentem, więc nie wiem po co ten dopisek.

 4. Dostają ci (ja) którzy się wynoszą z tego syfu. Co z tego że dadzą jak korzystać nie ma gdzie( po rozwiązaniu umowy roamingowej z plusem)
  Miga dać i milion GB.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama