100 GB darmowego internetu dla abonentów Play, ale… tylko dla wybranych

Przyznam, że sposób prowadzenia niektórych akcji promocyjnych wywołuje u mnie zdumienie. Oto Play rozdaje gigabajty na święta, ale tylko tym, którym wyśle SMS-a ze stosowną informacją. I nikt nie wie, jakimi kryteriami sieć się kieruje.

„100 GB NA ŚWIĘTA” brzmi naprawdę dobrze. Dostając tak pokaźny pakiet danych do wykorzystania, nawet na kilka dni, raczej nie wybrzydzałbym, że „za mało” albo że „za krótko”. Warunki przyznawania bonusu są jednak tak mgliste, że chyba powinniście o nich wiedzieć.

Reklama

Play wyróżnia wybranych klientów

Jak na świąteczny prezent przystało, chyba chodziło o to, żeby dla obdarowanych prezent był prawdziwym zaskoczeniem. Pakiet 100 GB przyznawany jest wyłącznie abonentom (a więc klienci pre-paid nie mają szans), ale nie wszystkim. Otrzymają go tylko ci, którzy dostaną SMS-a od Play z informacją o przyznaniu promocyjnych gigabajtów. I to wszystko – żadnego wysyłania kodów, uruchamiania aplikacji czy innych cudów.

Gigabajty są ważne do końca okresu rozliczeniowego, w którym zostały przyznane i aktywują się automatycznie. Pytanie tylko, jak operator wybiera osoby biorące udział w promocji. Czyżby wśród abonentów Play byli lepsi i lepsiejsi?

Jest całkiem prawdopodobne, że Play i tak wyśle SMS z informacją o uruchomieniu pakietu wszystkim abonentom, ale rozłoży ten proces na dłuższy czas – na przykład zamiast masowo przydzielać tysiącom klientów większy pakiet danych w jednym dniu, będzie rozsyłał wiadomości stopniowo. W ten sposób dla każdego abonenta przydział 100 GB będzie prawdziwą niespodzianką, a Play uniknie nagłego wzrostu ruchu w sieci, która i tak zwykle jest mocniej obciążona w okresie świątecznym.

No, chyba, że się mylę i pakiet danych wędruje tylko do nielicznych. Wtedy byłoby niefajnie.

Zajrzyjcie do Regulaminu promocji – jest raczej krótki.

źródło: Play dzięki GSMONLINE