1 GB Internetu w roamingu dla podróżujących z Orange na kartę

Klienci pomarańczowego operatora mogą od dzisiaj korzystać z nowego pakietu internetowego do transferu danych w roamingu. Pakiet dedykowany jest przede wszystkim klientom, którzy wyjeżdżają na wakacje do jednego z europejskich krajów.

Nowy pakiet danych w Orange na kartę dostępny jest dla posiadaczy wszystkich planów taryfowych poza opcją Zawsze bez limitu. W cenie 15 zł użytkownik otrzymuje pakiet 1 GB internetu do wykorzystania w Strefie 1 roamingu, którego ważność wynosi 7 dni. 

Reklama

Zainteresowane osoby mogą włączyć dowolną liczbę pakietów. Te po zakupieniu sumują się, a ich ważność ustalona jest na dzień wygaśnięcia ostatniej aktywacji.

Operator nie dolicza żadnych dodatkowych opłat. Regulamin usługi dostępny jest na stronie Orange.

Jak włączyć pakiet?

Usługę można włączyć na dwa sposoby: wysyłając SMS o treści AKT1 na numer 420 (koszt SMS-a zgodny z obowiązującym Abonenta cennikiem) bądź wprowadzając z klawiatury telefonu krótki kod: *130*31#. Regulamin oferty zakłada również możliwość aktywacji poprzez serwis Mój Orange.

Usługa zostanie włączona w ciągu 24 godzin od momentu zlecenia aktywacji, a o jej skutecznym przeprowadzeniu lub niepowodzeniu Abonent zostanie poinformowany SMS-em. Okres ważności pakietu liczony jest w cyklach dobowych od następnego dnia kalendarzowego po dniu skutecznej aktywacji oferty.

Jak sprawdzić saldo i stan pakietu?

Ważność usługi oraz liczbę dostępnych środków można sprawdzić krótkim kodem *130*32#, logując się do serwisu Mój Orange bądź wysyłając SMS o treści ILE pod numer 420 (koszt SMS-a zgodny z obowiązującym Abonenta cennikiem).

W których krajach można skorzystać z oferty?

Pakiet obowiązuje w Strefie 1 roamingu, czyli w krajach Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii i Lichtensteinie. Pełna lista krajów i terytoriów zależnych, na których obowiązuje oferta: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Republika Cypryjska, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Gujana Francuska, Gwadelupa, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Martynika, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Reunion, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Podróżującym po Unii Europejskiej z pewnością przyda się dodatkowa paczka danych do wykorzystania poza granicami Polski, należy jednak upewnić się, czy aktywną taryfą nie jest Zawsze bez limitu, w której nie można skorzystać z pakietu.

Źródło: informacja prasowa, Orange