Recenzja tabletu LG G Pad 8.0 LTE V490

Ostatnia seria tabletów LG liczy sobie trzy produkty: 7-, 8- i 10,1-calowy. Pierwszego z nich, moim zdaniem najciekawszego, testowałam dla Was w sierpniu ubiegłego roku. Jakiś czas później pojawiły się na rynku pozostałe dwa modele, ale dotąd nie było mi z nimi po drodze. LG G Pad 8.0 LTE trafił do oferty operatorów i to właśnie było dla mnie impulsem, który sprawił, że chciałam wziąć ten sprzęt na tapetę ponownie (bo wcześniej chciałam, ale jeszcze nie był dostępny). I wreszcie się udało. Zapraszam zatem do zapoznania się z recenzją tabletu koreańskiego koncernu.

Parametry techniczne LG G Pad 8.0:

  • wyświetlacz IPS 8″ 1280 x 800 pikseli,
  • Android 4.4.2 KitKat,
  • czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400 1,2GHz z Adreno 305,
  • 1GB RAM,
  • 16GB pamięci wewnętrznej,
  • slot kart microSD,
  • aparat 5 Mpix,
  • kamerka 1,3 Mpix,
  • LTE,
  • WiFi 802.11 a/b/g/n/ac,
  • Miracast, DLNA,
  • Bluetooth 4.0,
  • GPS,
  • port microUSB,
  • akumulator o pojemności 4200 mAh,
  • wymiary: 210,8 x 124,2 x 9,95 mm,
  • waga: 344 g.
lg-g-pad-8.0-recenzja-tabletowo-08

Jakość wykonania, wzornictwo

Jeśli zapoznaliście się z recenzją 7-calowego G Pada, możecie mieć lekkie deja vu. Urządzenie wygląda dokładnie tak samo, jak jego 8-calowy odpowiednik. Wiadomo, jest jedynie zamknięty w nieco większą obudowę, ale oprócz tego wszystkie materiały użyte do jego stworzenia, wszelkie porty i złącza, jak również obiektyw aparatu czy maskownice głośników – są takie same i znajdują się w tym samym miejscu.

Patrząc na urządzenie od frontu, trudno nie odnieść wrażenia, że jego górna i dolna krawędź jest delikatnie wypukła, dzięki czemu G Pad 8.0 wygląda na mniej kwadratowy niż jego konkurencja. Jest bardziej zaoblony, jego rogi są zaokrąglone, trudno jest się tu doszukać kątów prostych. Na plus modelu na pewno należy zaliczyć komfort leżenia w dłoni, na co ma wpływ lekkie zaokrąglenie krawędzi. Samo wzornictwo modelu trudno jednoznacznie ocenić – jednym się spodoba, innym nie. Dla mnie jest po prostu poprawne i dość nudne. A sytuacji nie polepszają wcale ramki wokół wyświetlacza, które do najcieńszych nie należą (zwłaszcza nad i pod ekranem).

A jak jest z jakością wykonania? Przede wszystkim należy zacząć od materiału, z którego wykonana została obudowa LG G Pad 8.0 – jest to plastik. Z racji tego, że mamy do czynienia z matowym tworzywem, wszelki odciski palców, które zbiera jak szalony, widoczne są dopiero pod odpowiednim kątem – patrząc wprost trudno je dostrzec. Podobnie jak wszelkie zarysowania.

lg-g-pad-8.0-recenzja-tabletowo-02

Sam plastik jest dobrej jakości – trzymając tablet w dłoniach nie można odnieść wrażenia, że mamy do czynienia z tanim sprzętem i tego właśnie spodziewałam się po LG (zwłaszcza mając wcześniej styczność z 7-calowym G Padem). Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie. Trudno zmusić tablet do wyginania się, aczkolwiek poddaje mu się przy użyciu nieco większej siły, co z kolei sugeruje nie do końca sztywny szkielet obudowy. Rzeczą, do której mogę się jeszcze przyczepić, jest lekkie uginanie się ekranu pod naciskiem wszystko jednak są to wyłącznie delikatne niedociągnięcia, które trudno nazwać istotnymi wadami. Tym bardziej, że ogólną jakość tabletu można ocenić na piątkę z minusem – poszczególne elementy obudowy są ze sobą świetnie spasowane, a co najważniejsze – nic nie skrzypi w rękach.

Niewielkie zastrzeżenia mam natomiast do przycisków, które ledwo wystają z obudowy, przez co – w moim odczuciu – są słabo wyczuwalne pod palcami.

lg-g-pad-8.0-recenzja-tabletowo-04

Szybki rzut oka na poszczególne krawędzie:
– lewa: pusta,
– prawa: włącznik, przyciski do regulacji głośności,
– dolna: port microUSB,
– górna: 3.5 mm jack audio, IRDA, zaślepka, pod którą ukryto slot kart microSIM i microSD,
– tył: obiektyw aparatu, logo LG, dwie maskownice głośników,
– przód: kamerka do połączeń wideo, logo LG, tafla 8-calowego wyświetlacza.

lg-g-pad-8.0-recenzja-tabletowo-10 lg-g-pad-8.0-recenzja-tabletowo-11 lg-g-pad-8.0-recenzja-tabletowo-12 lg-g-pad-8.0-recenzja-tabletowo-17 lg-g-pad-8.0-recenzja-tabletowo-18

Wyświetlacz

Im większa matryca, tym większą rozdzielczość ekranu chcielibyśmy widzieć w nim zastosowaną. W przypadku serii G Pad koreański koncern zdecydował się na dość śmiały ruch zaimplementowania tej samej rozdzielczości (1280 x 800 pikseli) we wszystkich trzech modelach, niezależnie od przekątnej: 7”, 8” i 10,1” (tym samym utrzymując cenę każdego z nich na niskim lub średnim poziomie). Przez to właśnie na tle większych braci najlepiej prezentuje się tu najmniejszy z modeli ze względu na najwyższy stosunek zagęszczenia pikseli na cal, przekładający się na wyższy komfort użytkowania sprzętu głównie podczas czytania wszelkiego rodzaju dokumentów (Word, PDF) czy przeglądania treści w internecie. PPI wszystkich modeli przedstawia się następująco, odpowiednio dla 7”, 8” i 10,1”:  216 ppi, 189 ppi i 150 ppi. Różnicę widać gołym okiem – patrząc zarówno na podane wartości, jak i na same wyświetlacze. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że 1280 x 800 pikseli na ośmiu calach to wciąż standard i nie ma co się spodziewać wyższej rozdzielczości w sprzęcie za te pieniądze.

lg-g-pad-8.0-recenzja-tabletowo-01

Wyświetlacz LG G Pad 8.0 oferuje jasność minimalną na bardzo przyzwoitym poziomie 6 nitów, dzięki czemu korzystanie z niego w nocy lub po prostu w nieoświetlonym pomieszczeniu jest bardzo komfortowe. Jasność maksymalna natomiast nie robi już tak wielkiego wrażenia, bo to 330 nitów, czyli niezła wartość, ale bez szału – zwłaszcza, że mamy do czynienia ze znanym producentem, od którego można wymagać więcej niż od B-Brandów. Niestety, tablet nie oferuje czujnika natężenia światła, przez co sami musimy regulować jasność ekranu – nie ma możliwości zostawienia tego zadania automatyce. Co więcej, podczas zmiany jasności, ekran zasłonięty jest przez ciemną belkę systemową, przez co trudno jest ustawić jasność, którą faktycznie byśmy chcieli.

Urządzenie wyposażone jest w matrycę IPS, która zapewnia kąty widzenia, którym trudno cokolwiek zarzucić. Patrząc pod każdym kątem wyświetlane barwy nie są przekłamane, a kontrast utrzymuje się na odpowiednio wysokim poziomie. Podobnie jest z wyświetlanymi barwami, jak również reakcją na dotyk, do której nie można mieć żadnych zastrzeżeń – podczas testów nie zdarzyła się żadna przykra sytuacja z brakiem reakcji na wydane przeze mnie polecenie.

W ustawieniach nie ma możliwości zmiany balansu bieli, przez co użytkownik nie może dostosować tego parametru pod siebie i indywidualne preferencje. Wciąż jednak nie jest to standard w urządzeniach, przez co nie można zaliczyć cechy tej jako wady testowanego sprzętu.

lg-g-pad-8.0-recenzja-tabletowo-09

Podobnie, jak to miało miejsce w G Pad 7.0, także i tutaj mamy kilka ciekawostek związanych z działaniem wyświetlacza. Pierwszą jest możliwość ustawienia „jasności nocnej”, czyli funkcji odpowiedzialnej za automatyczną zmianę jasności ekranu na minimalną w godzinach 00:00-6:00. Druga natomiast to „inteligentny ekran”, czyli bardzo popularna ostatnimi czasy opcja odpowiedzialna za włączenie ekranu dopóki się na niego patrzymy. Osobom lubiącym wszelkiego rodzaju „efekty specjalne” z pewnością spodoba się możliwość ustawienia jednego z trzech dostępnych efektów wygaszania ekranu: retro-TV, czarna dziura lub wyciemnienie.

Będąc już przy ekranie warto wspomnieć o metodach wprowadzania tekstu i klawiaturze wirtualnej. Domyślna klawiatura jest pięciorzędowa – w pierwszym rzędzie od góry znalazły się cyfry, dzięki czemu, by je wprowadzić, nie musimy przechodzić do innego widoku. Możemy z niej korzystać zarówno w standardowej formie, czyli rozciągniętej na całą szerokość ekranu, jak również w formie przyjaznej pisaniu kciukami (wystarczy „rozdzielić” klawiaturę dotykając ją dwoma palcami i oddalając je od siebie, złączenie następuje przez zbliżenie dwóch palców).

Ale to wciąż nie wszystkie możliwości modyfikowania klawiatury wirtualnej. Jest również dostępna personalizacja w postaci wysokości klawiatury i dolnego rzędu przycisków, dzięki czemu to my mamy decydujący głos w kwestii tego, jak dużą część ekranu zabiera sama klawiatura.

Spis treści:
1. Parametry techniczne. Jakość wykonania, wzornictwo. Wyświetlacz
2. Działanie, oprogramowanie
3. Moduły łączności. Akumulator. Aparat. Podsumowanie

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na powiadomienia@tabletowo.pl.

Komentarze

54 Komentarze
  1. Odpowiedz
    joys 23 stycznia 2015 at 14:10

    Od niedawna posiadam ten tablet. Polecam wersje białą,ponieważ na niej nie widać śladów po palcach na obudowie.Jednym z minusów jest brak wsparcia dla niektórych kodeków audio i nie ma głosu w filmach, ale całe szczęście aplikacja VLC sobie z tym radzi. Jak na tablet za tą cenę polecam to urządzenie ;)

    • Odpowiedz
      Maciej Krychniak 19 marca 2015 at 08:57

      mx player i po problemach

    • Odpowiedz
      Katarzyna Pura 23 stycznia 2015 at 14:19

      Matko, zapomniałam o istnieniu VLC! Dzięki za przypomnienie. I na niej faktycznie problemu z dźwiękiem nie ma żadnego.

  2. Odpowiedz
    M.FF 23 stycznia 2015 at 14:39

    Nie czekając jak zwykle na świetną recenzje Pani Kasi ,nabyłem ten tablet za 500 stówek.Mam go od tygodnia.Nie żałuje ,działa aero ,lte śmiga aż milo, strony w necie szybko ładuje ,grac w gry nie grywam wiec dla mnie zbyteczna rzecz ,zdjęcia robię aparatem ( do tego właśnie służy te urządzenie) ,wiec tez ta malutka rozdzielczosc mi nie przeszkadza Ponieważ często podróżuje,Pad urozmaica mi czas :filmy, muzyka ,.ebok,net.Właśnie na cos takiego ,niedrogiego,poręcznego czekałem.Jak dla mnie rewelacyjny Polecam.

    • Odpowiedz
      Marcin Kozub 23 stycznia 2015 at 15:32

      500 stówek? Chole*a, za te pieniądze miałbyś wiele lepszy sprzęt i jeszcze hurtową ilość. Niektórzy wiedzą jak robić interesy.

      • Odpowiedz
        M.FF 23 stycznia 2015 at 17:52

        Dzięki za wyłapanie mojej ,,literówki”.Miałem oczywiście na myśli 500 pln,
        Komentarz Twój traktuję w kategorii żartu ,bo chyba posiadasz o drobinę humoru i nie pomyślałeś ,że faktycznie zrobiłem ,,kokosowy interes”

        • Marcin Kozub 23 stycznia 2015 at 21:22

          Dobrze robisz, traktując mój komentarz jako żart. Takie i tylko takie jest jego przeznaczenie.

    • Odpowiedz
      M.FF 23 stycznia 2015 at 14:42

      Ach byłbym zapomniał o możliwości sparowania smartfona z tabletem,co w podróżach jest bardzo przydatne..

      • Odpowiedz
        Dzon 21 kwietnia 2015 at 21:56

        Gdzie ten tablet mozna kupic za 5oo zlotych ? W internetach jest najtaniej od 800.

        • pakierhakierxd 10 czerwca 2015 at 10:30

          Allegro 😃

  3. Odpowiedz
    megan 23 stycznia 2015 at 16:26

    A wybierając między Galaxy Tab 4 7 cali i tabletem z recenzji powyżej, który jest praktyczniejszy? W cenie różnica obecnie niewielka. Jak zwykle super recenzja :). Głównie do: internet, smsy, muzyka i filmy.

    • Odpowiedz
      megan 24 stycznia 2015 at 13:21

      Jeśli ktoś trzymał w dloni tab 4 7 i g pad 8 to który lepiej/stabilnej leży w dłoniach? Użytkownicy g pada 8 może mogą coś powiedzieć na temat tego czy się grzeje spód?

      • Odpowiedz
        Karol 1 lutego 2015 at 16:19

        Nie grzeje się, raz zostawiłe mwłączoną nawigację 3 godziny i schowałem tablet do etui. Wtedy był ciepły, ale nie gorący. Przy normalnym użytkowaniu z normalnym chłodzeniem nic nie parzy.

        7 cali zawsze będzie lepiej leżało w dłoni niż 8 cali . Samsung ma też cieńsze ramki. Ja kupiłem właśnie LG ze względu na LTE i 8 cali. Za 500 zł nic innego się nie znajdzie.

    • Odpowiedz
      piciuok 23 stycznia 2015 at 20:19

      Dokładnie, który lepszy? Jak na tym tablecie działa przeglądanie fejsa + messanger w tle, ewentualnie jakaś inna apka? Aktualnie mam Venue 8 2014, ale doprowadza mnie do szału jego cięcie się, możliwość odpalenia bez konsekwencji maks 2 apek i ogółem praktyczności. Niby w Antutu ma to 33k pkt ale co z tego jak tnie się jak głupie…
      GPAD 8 czy Tab4?

      • Odpowiedz
        megan 25 stycznia 2015 at 17:16

        …i z tab 4 można dzwonić a z lg g pad 8 nie wiem. Cienkość w tab 4 bywa kłopotliwa – jakby mało pewnie leżał w dloni, ale może to tylko pierwsze wrażenie. .. Można jeszcze dołożyć do lenovo yoga.. cięższy, ale chyba lepszy od obu wymienionych?

      • Odpowiedz
        Katarzyna Pura 24 stycznia 2015 at 21:53

        Ja bym celowała raczej w LG G Pad 8.0, ale znowuż Galaxy Tab 4 nie testowałam. To bardzo zbliżone do siebie urządzenia pod względem parametrów. Wizualnie bardziej widzi mi się tablet LG, podobnie pod względem materiałów, z których został wykonany – wpływają też na lepszy chwyt. Bateria w LG trzyma długo, a sam sprzęt pracuje w porządku (choć zdarzają się sytuacje lekkich „zamyśleń”), natomiast w Samsungu mamy TouchWiz, który nie każdemu odpowiada, ale za to jest cieńszy. Powinny działać podobnie.

        Btw. nic nie chcę mówić, ale w recenzji Venue 8 2014 pisałam, że to urządzenie ma wielkie problemy z optymalizacją…

        • piciuok 26 stycznia 2015 at 01:05

          Właśnie pisze z Venus komentarz, na pojawienie sie klaw czekam i czekam…raz jest raz nie ma…zmieniam na gpada mimo mniejszej wydajności w cyfrach…:)

  4. Odpowiedz
    Bartek 23 stycznia 2015 at 23:26

    Jak dla mnie tablet jest świetny, właśnie z niego piszę :) Nie zacina sie, do iinternetu, filmów itp. idealny.

  5. Odpowiedz
    ArturPL 24 stycznia 2015 at 12:07

    nie wiadomo co z aktualizacją do Androida 5.0 – przełom maja/czerwca ma być

  6. Odpowiedz
    Poszukiwacz tabletu idealnego 24 stycznia 2015 at 18:30

    1) Proszę o informację czy MS Office i MS OneNote działają na tym tablecie. czy też w dalszym ciągu używanie tych aplikacji jest ograniczone do procesorów ARM a nie Intelowskich x86
    2) Jak LG G Pad 8.0 wypada w porównaniu z Lenovo Tab S8-50L? Pod względem ogólnego użytkowania i baterii? Który jest z nich lepszy?

    • Odpowiedz
      cyc997 19 lutego 2015 at 17:15

      Nie wiem jak Office, bo używam wps Office (moim zdaniem najlepszy i też pracuje w chmurze), ale one note, Outlook I OneDrive działają bez problemu nawet na jednordzeniowym atomie.

    • Odpowiedz
      Katarzyna Pura 24 stycznia 2015 at 22:12

      1) z Worda korzystam dość namiętnie – działa bez zarzutu, OneNote również

      2) bateria w LG pracuje sporo dłużej niż w S8-50L. Tablet Lenovo lubi się nagrzewać, podczas gdy w LG nie spotkałam się z tym problemem. Dodatkowo nie ma tam app drawera, ale za to ma frontowe, dobre głośniki.
      Oba modele otrzymały ode mnie podobne oceny (8,4 vs 8,3 na korzyść LG).

      • Odpowiedz
        artur 25 stycznia 2015 at 12:34

        Nie ma zadnej możliwości zadzwonienia z tego tabletu? Pisze jako swiezy posiadacz tego urzadzenia

  7. Odpowiedz
    Karol 24 stycznia 2015 at 23:56

    Posiadam ten tablet od tygodnia . Zastanawiałem się na LenovoS8-50 LTE (950 zł), Asusem ME176 bez LTE(550 zł) Google Nexus 2013. Tabletu potrzebuję do nawigacji (raz na parę miesięcy), Skype (raz na parę tygodni), Youtube i internetu. Główne kryterium to 16 GB pamięci i dobrze żeby była łączność LTE lub 3G. Już byłem zdecydowany na Lenovo, ale w końcu stwierdziłem, że za prawie 1000 zł mogę kupić tablet i jakiś telefon albo tomtoma z dożywotnią aktualizacją. Tak więc kupiłem nowy LG za 500 zł. Ogólnie jestem zadowolony. Przyciski wcale nie są trudne w obsłudze. Obsługa po omacku działa bez problemu. Wręcz przeciwnie, nie raz przez przypadek uśpiłem urządzenie. Ekran w zupełności wystarczy. Jest to taka sama rozdzielczość jak w przeciętnym laptopie, tyle, że z 2x większym ekranie. Wojna na megapixele, tak samo jak ma to miejsce w fotografii, nic nie daje poza tym, że tablet działa wolniej. Rozdzielczość 1280 x 800 w zupełności wystarcza, pixeli nie widać. Obudowa jest solidna, nic nie trzeszczy, nic się nie ugina. Jeden głośnik, to też nie jest jakaś wada. Przy tej klasie głośników nic to nie daje. Do Skype i nawigacji jeden głośnik wystarczy. Zresztą jaki jest efekt stereo w takim na przykład ME176 jak dwa głośniki mamy po prawej lub lewej stronie? Zastosowanie drugiego głośniczka spowoduje tylko tyle, że będziemy słyszeli jakieś brzęczenie z dwóch miejsc a nie z jednego. Jeśli chodzi o nawigację to na razie przetestowałem na trasie z mapą Google. Poprzednio korzystałem z SIII mini i doprowadzało mnie to do szewskiej pasji. Ekran mały, nic nie widać, mapa zawiesza się, skalowanie, obracanie czy przesuwanie mapy to była totalna porażka. Mapa potrafiła się zawiesić w środku miasta na największym skrzyżowaniu. Na razie miałem jedną trasę 8 godzinną. Mapa ani razu się nie zawiesiła, skalowanie w czasie jazdy działa bardzo dobrze, tablet się nie grzeje, a jak wiadomo mapy Google sporo obciążają provesor. Na wyświetlaczu widać bardzo dużo a nie tylko najbliższe 300 metrów. Jeśli ktoś szuka typowego urządzenia do nawigacji, to może lepiej kupić model 7 cali. 8 cali to trochę dużo, urządzenie jest cięższe i wymaga solidnego uchwytu. Ja z GPSu korzystam tak jak pisałem raz na miesiąc czy dwa więc mi to tak bardzo nie przeszkadza. Łączność LTE w odległości 4-5 km od stacji BTS na świeżym powietrzu działa mi z prędkością 42 Mbps. W mieszkaniu niestety tablet łączy się po 3G, w tych samych warunkach modem Huawei 3372 pracuje w technologii LTE. Szkoda, że nie ma czujnika oświetlenia. Przy spokojnym korzystaniu z internetu, skype czy youtube tablet działa całkiem sprawnie, ale 2 GB ramu by nie zaszkodziło. Szkoda, że większość producentów tu właśnie oszczędza. Reasumując za 500 zł na chwilę obecną

    ciężko znaleźć markowy sprzęt z łącznością LTE. Następny w kolejce jest chyba Lenovo S8, ale on na razie kosztuje prawie 2 razy więcej.

  8. Odpowiedz
    fragles 25 stycznia 2015 at 20:23

    czy z tego tabletu można dzwonić?

    • Odpowiedz
      pawel 29 stycznia 2015 at 12:19

      Wypadałoby przeczytać recenzję w całości, choćby z szacunku do autorki, pomijając już to, że informacja ta jest zawarta w tekście.

  9. Odpowiedz
    mobilnymaniak 25 stycznia 2015 at 23:33

    Odnośnie baterii sam mam taki problem. Nic nie poradziłem. U mnie oszustwa sięgają 20%

  10. Odpowiedz
    Garcjan 28 stycznia 2015 at 13:04

    Mam pytanie; w jaki sposób ustawic preferencje zapisu pobranych plikow ,aby moc zapisywać bezpośrednio je na kartę micro sd , bo wszystko co ściągnę zapisuje mi na pamięci wewnętrznej.Przy probie przeniesienia pliku na kartę micro sd ,przy odtworzeniu wyskakuje komunikat ,,nie odtwarza tego pliku”‚ mimo ,ze po ściągnięciu na pam wewnętrzna ,normalnie odtwarzał dany plik .Poproszę o podpowiedz ,,krok po kroku”

    • Odpowiedz
      Scheissung 20 kwietnia 2015 at 15:05

      1.Root
      2.Xposed installer
      3.KitKat SD Card Full Access
      4.That’s all.

  11. Odpowiedz
    pablito999 29 stycznia 2015 at 12:17

    Zastanawiam się nad przesiadką z Nexusa 7 2012 (mam 2 egzemplarze oraz telefon LG G2, więc znam nakładkę LG), ale po recenzji sam już nie wiem…niby nowszy, ale specyfikacje podobne…Lollipop u mnie w Nexusie 7 strasznie mulił i wgrałem CM11, drugiego zostawiłem z 4.4.4, działają dobrze, czasem mają zacinki , ale głównie po podłączeniu do WIFI tablet nie chce się wybudzić przez kilkadziesiąt sekund (nie znam przyczyny). Instaluję sporo aplikacji i, nie wiem czy słusznie, myślę, że ten G Pad nie będzie lepszy – mylę się? Pozdrawiam. Świetny, szczegółowy artykuł! Takie powinny być!

  12. Odpowiedz
    Renata 29 stycznia 2015 at 13:22

    mam problem odnośnie tego tabletu. Dlaczego po naładowaniu i odłączeniu ładowarki tablet automatycznie sam się włącza? Czy one tak mają ? Czy idzie to wyłączyć? Czy tylko mój jest wadliwy?

    • Odpowiedz
      Katarzyna Pura 29 stycznia 2015 at 13:36

      Testowy model miał dokładnie tą samą przypadłość.

      • Odpowiedz
        Renata 30 stycznia 2015 at 10:31

        Czy idzie to jakoś zrobić samemu? Czy muszę tablet oddać na gwarancje? Denerwuje mnie to ,że po odłączeniu od ładowarki sam się włącza.

  13. Odpowiedz
    karolina 3 lutego 2015 at 15:23

    Od jakiegoś miesiąca również posiadam tablet lg g pad 8.0 jestem zadowolona z ddzialania urządzenia. Miłym zaskoczeniem jest długo działająca bateria. Jednak mam jedno pytanie czy tablet obsługuje adobe flash player Bo jeżeli chodzi o niektóre strony internetowe nie do końca coś działa. Liczę na odpowiedź na moje pytanie.
    Jeżeli chodzi o główną ocenę myślę że tabletowi można przyznać. 9 pkt

  14. Odpowiedz
    Kamila 11 lutego 2015 at 22:48

    Szukam czegoś bardzo podobnego do tego tabletu, ale mam mały problem z oceną. Rozważam między tymi trzema: LENOVO A8-50 (wersja z 3G czyli 59-407773), Acer Iconia B1-810 i właśnie tym prezentowanym. Wiem, że nie dawno Lenovo wypuścił aktualizację do Androida 4.4, stąd cena bardziej mnie do niego skłania, szczególnie ze względu na kamerkę przednią. Jednak Acer jest w podobnej cenie i ma wyższą ocenę całościową. Tabletu używam głównie do Internetu, pdf-ów, poczty i sporadycznie do gier typu Subway Surfers. Będę wdzięczna za jakiekolwiek opinie na ten temat.

  15. Odpowiedz
    Andrzej Duszczak 21 lutego 2015 at 15:15

    Przez pomyłkę włączyłem lektora dla niewidzących.Czy ktoś poradzi mi jak wyłączyć tego lektora. Ja nie mam zielonego pojęcia.Proszę o pilną informację

  16. Odpowiedz
    Damian 1 marca 2015 at 16:53

    Poleci ktoś jakiś rysik do tego tabletu dobrze działający ?

  17. Odpowiedz
    Natalia 3 kwietnia 2015 at 15:10

    Właśnie po raz pierwszy wzięłam go do ręki… Niech mi ktoś powie jak tam uruchomić internet LTE z Cyfrowego Polsatu…?

  18. Odpowiedz
    tir 4 kwietnia 2015 at 11:51

    czy ktoś się orientuje czy jest możliwość kupienia dotyku? mam pęknięty i nie dziala a w internecie nie mogę nic znaleźć… mysle, że trzeba bedzie zakupić nowy tablet

  19. Odpowiedz
    lobo 5 kwietnia 2015 at 23:04

    Jak można do wad zaliczyć „działa tylko jeden głośnik” jeśli ten tablet posiada TYLKO jeden głośnik, więc dziwne żeby działały 2… Druga maskownica to atrapa, co z resztą jest napisane…

  20. Odpowiedz
    Scheissung 20 kwietnia 2015 at 15:24

    Tablecik bardzo wydajny, w grach też (emulator psx, dual screen czy gt racing 2) – nie wiem dlaczego jest w wadach. Ma te same bebechy co mój G3s, a lepiej śmigają gry na tym tablecie. LTE działa tak samo znakomicie, jak w G3s ;). W instrukcji obsługi jest napisane, że dla estetyki dodali „fantom” wylot na głośnik, więc po co od razu wada?. Wybudzanie i usypianie urządzenia dwoma tapnięciami na ekran … super sprawa :D. W czym przewyższa mojego ten tablet mojego G3sa?! … ma OTG!. Nie wiem czy coś lepszego znajdziecie , w cenie 500-600 zł z lte, świetnym wyświetlaczem IPS, OTG i dobrą wydajnością w grach, a przede wszystkim lżejszą nakładką :). POLECAM.

  21. Odpowiedz
    gumis1982 27 kwietnia 2015 at 20:57

    Czy w tym urządzeniu można tworzyć kilka kont użytkownika z różnymi ustawieniami? Oglądając recenzję tego LG zauważyłem w ustawieniach pozycję „użytkownicy”. Czy można stworzyć klika kont google na jednym urządzeniu tak, żeby na przykład dwie osoby mogły grać w tą samą grę zachowując w niej swoje postępy, albo ustawić różne i inne ustawienia systemowe?

    • Odpowiedz
      Bartek 28 lipca 2015 at 22:49

      Tak można najprościej mówiąc przełączenie na innego użytkownika to tak jak by się miało osobny tablet ale z wszystkimi danymi

  22. Odpowiedz
    netdog 1 maja 2015 at 02:48

    Właśnie zaktualizowałem go przez OTA do polskiego Androida 5.02.
    Śmiga aż miło.

  23. Odpowiedz
    Domel 5 maja 2015 at 13:44

    Witam! Jak zwykle świetna recenzja i zamierzam nabyć tytułowego bohatera przez PLAY. Przeczytałem i obejrzałem dokładnie recenzję – wolę jednak zapytać, gdyż jest to dla mnie bardzo istotne i chciałbym móc sporo e-booków przeczytać dzięki temu tabletowi – ekran dobrze się do tego nadaje? Nie męczy oczu po godzinie czytania? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

    • Odpowiedz
      Władek_T 14 maja 2015 at 12:33

      Witam również! Ogólnie panuje opinia, że czytnik z e-papierem pozwala na dużo bardziej komfortowe czytanie niż tablet. Sprawdziłem to osobiście – posiadam Kindle Classic a od tygodnia, dzięki recenzji Pani Katarzyny, tytułowy tablet. Muszę stwierdzić, że po prostu nie wyobrażam sobie intensywnego czytania e-booków na tablecie. Dobry czytnik można kupić stosunkowo tanio, np. podstawowy Kindle 7 kosztuje obecnie ok 300 PLN.

  24. Odpowiedz
    Hydr0 5 maja 2015 at 20:06

    hej, czy ktoś może miał okazję zagrać na tym tablecie w grę Hearthstone i może się podzielić wrażeniami co do płynności gry?

    • Odpowiedz
      aggg 20 maja 2015 at 17:31

      Gra chodzi dosyć płynnie. Chociaż komfort grania gorszy niż na laptopie

  25. Odpowiedz
    greegu 30 maja 2015 at 18:54

    Jak w tym tablecie wygląda kwestia użytkowania modemu LTE ? Tzn. jeżeli urządzenie jest w zasięgu LTE można go przełączyć ewentualnie na 3G ? Kwestia oszczędzania pakietów GB. ..

    • Odpowiedz
      Bartek 28 lipca 2015 at 22:47

      Tak mam ten tablet od kilku miesięcy i się z nim nie rozetaje można zmieniać siecisieci dowoli 2g 3g poszerzone do H i lte 4 generacji mam internet z plusa i test prędkości na 4 kreskach zasięgu z 5 miałem do dyspozycji 49 mb/s jednak że polecam brać większy pakiet danych ponieważ wszystkie nowe sprzęty same się aktualizuja

  26. Odpowiedz
    Kika6 30 sierpnia 2015 at 16:21

    A jak zrobić zrzut ekranu?

  27. Odpowiedz
    seo 24 czerwca 2016 at 19:14

    Hello Web Admin, I noticed that your On-Page SEO is is missing a few factors, for one you do not use all three H tags in your post, also I notice that you are not using bold or italics properly in your SEO optimization. On-Page SEO means more now than ever since the new Google update: Panda. No longer are backlinks and simply pinging or sending out a RSS feed the key to getting Google PageRank or Alexa Rankings, You now NEED On-Page SEO. So what is good On-Page SEO?First your keyword must appear in the title.Then it must appear in the URL.You have to optimize your keyword and make sure that it has a nice keyword density of 3-5% in your article with relevant LSI (Latent Semantic Indexing). Then you should spread all H1,H2,H3 tags in your article.Your Keyword should appear in your first paragraph and in the last sentence of the page. You should have relevant usage of Bold and italics of your keyword.There should be one internal link to a page on your blog and you should have one image with an alt tag that has your keyword….wait there’s even more Now what if i told you there was a simple WordPress plugin that does all the On-Page SEO, and automatically for you? That’s right AUTOMATICALLY, just watch this 4minute video for more information at. Seo Plugin

    Dodaj odpowiedź

    Tabletowo.pl