Na drugie śniadanie: zwiastun Dunkierki w VR - Tabletowo.pl

Na drugie śniadanie: zwiastun Dunkierki w VR

Studia filmowe, chcąc zarobić na swoich produkcjach, starają się tworzyć materiały promocyjne w wirtualnej rzeczywistości, które zachęcą jak największą liczbę osób, by wybrały się na kinowy seans. Cieszy, gdy takie zwiastuny czy reklamy nie są sklecone naprędce, a rzeczywiście reprezentują dobrą jakość i wprowadzają w klimat filmu. Tak jak krótki film VR promujący najnowszą produkcję Christophera Nolana – Dunkierka.

Warner Bros., studio zajmujące się produkcją Dunkierki, współpracowało z Microsoftem, Dellem i Intelem, żeby stworzyć zwiastun, który pokaże, czego będziemy mogli spodziewać się po nowym filmie Nolana.

Zwiastun w 4K wyprodukować jest stosunkowo łatwo, przynajmniej dla studia pokroju WB. Co innego coś, co będzie dobrze wyglądać w wirtualnej rzeczywistości. Dla wielu to kompletnie nowy świat. Save every breath: The Dunkierk VR Experience powstawał na stacjach roboczych Della, zasilanych przez procesory Intel Xeon. Podejrzewam, że to była jedyna forma współpracy, jaką te firmy podjęły w związku z tym krótkim filmem ;)

Polecam założyć słuchawki – dzięki pozycjonowaniu dźwięku można lepiej wczuć się w przedstawiane sceny.

Premiera Dunkierki już 19 lipca.

dzięki Sammobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona