Odznaka dla wybrańców. Można już starać się o zweryfikowany profil na Instagramie | Tabletowo.pl

Odznaka dla wybrańców. Można już starać się o zweryfikowany profil na Instagramie

Ale nie jest to takie łatwe

Dołącz do dyskusji 0

Myślisz „zweryfikowane konta”mówisz: „Twitter, Facebook”. Również niektóre profile na Instagramie były opatrzone niebieskim znaczkiem. Do tej pory możliwe to było tylko dla wysoce popularnych profili obarczonych ryzykiem, że ktoś się pod nie może podszywać. To już się zmieniło. Od teraz można samemu zgłosić prośbę o odznaczenie konta symbolem konta zweryfikowanego.

Zapewne tylko nieliczni będą posiadaczami zweryfikowanych kont, bo Instagram ma swoje własne kryteria, które określają, jakim profilom zostanie przyznany taki znaczek. Firma sama przekazuje je na swojej stronie:

Oznaczenie[…]  pojawia się obok nazwy konta na Instagramie w wyszukiwarce i na profilu […] Stanowi (ono) potwierdzenie Instagrama, że jest to autentyczne konto osoby publicznej, gwiazdy lub światowej marki.”

Chociaż nie każdy będzie miał możliwość uzyskania niebieskiej plakietki, można spróbować zgłosić swój profil na własną rękę i spróbować ją zdobyć.

Jeśli chcecie to zrobić, powinniście wykonać następujące kroki:

  1. Upewnijcie się, że jesteście zalogowani na to konto, które chcecie zgłosić do zweryfikowania konta
  2. Wejdźcie na swój profil i kliknij menu (hamburger)
  3. Naciśnijcie Ustawienia, a następnie Request Verification lub Poproś o weryfikację
  4. Podajcie swoje imię i nazwisko oraz zdjęcie dokumentu tożsamości, np. dowodu osobistego, paszportu
  5. Czekajcie na wiadomość

Instagram przypomina, że tylko „w przypadkach, w których istnieje duże prawdopodobieństwo podszywania się” taki znaczek zostanie dodany do profilu, zatem szanse na to, że zostaniecie zweryfikowani pozytywnie są niewielkie. Ale przecież spróbować nie zaszkodzi. Opory mogą pojawić się podczas wypełniania wymogu z podpunktu 4., czyli przesyłania zdjęcia swojego dowodu tożsamości. Ale cóż – brak anonimowości jest ceną, jaką płacimy za sławę.

Ja sam w moim profilu nie mogłem znaleźć przycisku z prośbą o weryfikację. Podobno opcja ta działa już w Ameryce, więc kto wie, czy w najbliższych dniach nie ujrzymy jej na swoich smartfonach.

Źródło: Beta News

Zdjęcie tytułowe: 9to5Mac

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona