ZUK Z2 z procesorem Qualcomm Snapdragon zadebiutuje 31 maja 20

ZUK Z2 z procesorem Qualcomm Snapdragon zadebiutuje 31 maja

ZUK postanowił nie zachowywać „tradycyjnej” kolejności i niedawno zaprezentował Z2 Pro, podczas gdy rozsądek podpowiadał, że po ZUK Z1 najpierw powinien zadebiutować „zwykły” Z2. Być może producent nie zamierzał czekać, chcąc jak najszybciej wystawić swojego „zawodnika” do walki z flagowcami konkurencji (swoją drogą ma on duże szanse w tym starciu – szczegóły w linku). 31 maja ZUK jednak uzupełni swoje portfolio o model Z2.

Marka-córka Lenovo opublikowała w sieci zapowiedź nadchodzącej premiery, zdradzając przy okazji, że sercem smartfona będzie procesor Qualcomm Snapdragon. W tym momencie pojawia się pewna nieścisłość, bowiem kilka dni wcześniej CEO Chang Cheng (ten sam, który podzielił się renderem urządzenia), zasugerował, że ZUK Z2 zostanie wyposażony w Exynosa 8890. Teaser nie pozostawia jednak żadnej wątpliwości. Możemy się więc tylko domyślać, co autor miał na myśli.

Niestety, to wszystko, co wiadomo nam na temat specyfikacji technicznej ZUK Z2. Ale – co ciekawe – pojawiają się też głosy, że pod taką nazwą zadebiutuje dostrzeżony niedawno w bazie GFXBench ZUK R1. Niestety, nie zgadza się podstawowa rzecz, a mianowicie zastosowany procesor (MediaTek Helio P10 zamiast zapowiadanego Snapdragona). Co więc szykuje ZUK? Są dwie opcje: albo na dniach wycieknie za sprawą jednego z popularnych benchmarków lista parametrów urządzenia, albo marka-córka Lenovo dotrzyma tajemnicy i 31 maja zupełnie nas zaskoczy.

Źródło: GizChina, GizmoChina