ZTE ZMAX ma Androida 4.4 KitKat, a nadal otrzymuje poprawki bezpieczeństwa | Tabletowo.pl

ZTE ZMAX ma Androida 4.4 KitKat, a nadal otrzymuje poprawki bezpieczeństwa

Dołącz do dyskusji 0

Kupując smartfon z Androidem, użytkownik – chcąc, nie chcąc – godzi się na ograniczone (najczęściej do 18-24 miesięcy) wsparcie. Później albo musi kupić nowy model, albo radzić sobie sam (na przykład custom ROM-ami). Zdarzają się jednak ewenementy, jak ZTE ZMAX, który – mimo że „staruszek” – wciąż otrzymuje aktualizacje.

Model ten został zaprezentowany w połowie września 2014 roku, czyli już ponad dwa lata temu. W dodatku była to propozycja ze średniej półki, a o tych producenci jeszcze do niedawna także bardzo szybko zapominali. Właścicieli ZMAX ZTE nie pozostawiło jednak samym sobie.

Co prawda smartfon od samego początku aż po dziś dzień pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.4.2 KitKat, jednak co jakiś czas otrzymuje aktualizację oprogramowania z najnowszymi poprawkami bezpieczeństwa Androida. Taką też udostępniono mu wczoraj. Zdziwienie jest jak najbardziej na miejscu, ponieważ – jak wspomniałem – ZTE ZMAX ma już 27 miesięcy (a do sprzedaży trafił 26 miesięcy temu)!

W dodatku, w dniu premiery kosztował zaledwie 250 dolarów, czyli równowartość (przy obecnym kursie) nieco ponad 1000 złotych. Za tę kwotę klienci otrzymywali m.in. 5,7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD (720×1280), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400, 2GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej (+microSD), aparaty: 8 Mpix na tyle i 1,6 Mpix na przodzie oraz akumulator o pojemności 3400 mAh.

Źródło: T-Mobile przez Android Police

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona