ZTE zaprezentował „naszpikowanego” nowoczesną technologią Axon 7

Producenci, jeden za drugim, prezentują swoje tegoroczne flagowce. Wybranie najlepszego nie jest łatwym zadaniem, choć można by rzecz, że wręcz niemożliwym do wykonania – wszakże nie istnieje smartfon idealny i użytkownik zawsze musi iść na pewne kompromisy. Teraz decyzja będzie jeszcze trudniejsza, ponieważ na rynku pojawił się ZTE Axon 7.

Chińczycy poświęcili dużo uwagi, aby „dopieścić” każdy element. Design opracowano we współpracy z Designworks – spółki, należącej do koncernu BMW. Z kolei konsultantem ds. dźwięku był światowej sławy chiński pianista, Lang Lang, który pomagał osiągnąć jak najlepszą jakość odtwarzanego dźwięku. W Axon 7 postanowiono zastosować również technologię Force Touch, rozpoznającą siłę nacisku na wyświetlacz (choć tylko w „wyższym” modelu).

Na rynku bowiem pojawią się dwie wersje: z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej oraz z 6 GB RAM i 128 GB przestrzenią na pliki użytkownika. Co ważne, tę ostatnią można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB – nie ma więc obaw, że zabraknie miejsca na zdjęcia, filmy czy aplikacje.

Jak przystało na flagowca, ZTE Axon 7 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow z nakładką MiFavor 4.0 UI, a jego jednostką centralną jest czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 z grafiką Adreno 530. Trochę szkoda, że „sielankę” tę psuje nieco akumulator o pojemności 3250 mAh. Ww. układ w połączeniu z 5,5-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości QHD (1440×2560) będzie miał sporą „chrapkę” na energię i Chińczycy mogli zastosować większe ogniwo (Samsung Galaxy S7 Edge ma na przykład już 3600 mAh baterię, co jest zdecydowanie lepszym wynikiem). Połowicznym rozwiązaniem tego „niedociągnięcia” jest możliwość szybkiego ładowania (Qualcomm Quick Charge 3.0).

ZTE Axon 7 może się za to pochwalić aparatem głównym 20 Mpix z PDAF, OIS (optyczną stabilizacją obrazu), jasną przysłoną f/1.8 oraz diodą doświetlającą LED. Z przodu natomiast znalazła się już mniej „spektakularna” kamerka 8 Mpix z f/2.2. Na froncie umieszczono również dwa głośniki, a za procesowanie dźwięku odpowiadają chipsety AKM4961 oraz AKM4490.

Pozostałe wyposażenie smartfona obejmuje jeszcze moduł NFC, port USB Typu C 3.0, a także czytnik linii papilarnych, znajdujący się na pleckach urządzenia, nieco poniżej obiektywu aparatu głównego i diody doświetlającej LED. Całość oczywiście znalazła się w metalowej obudowie (o wymiarach 151,7x75x7,9 mm) z plastikowymi wstawkami, zapewniającymi swobodny przepływ fal radiowych z i do anten.

ZTE Axon 7 w wersji 4 GB/64 GB (bez Force Touch) wyceniono w Chinach na 2899 juanów. W Europie za smartfon trzeba będzie natomiast zapłacić 409 euro, czyli około 1800 złotych. Koszt „wyższego” wariantu jest na razie nieznany. W sprzedaży urządzenie pojawi się w dwóch kolorach: złotym i srebrnym.

Źródło: Android Headlines