ZTE w 2017 roku zaprezentuje smartwatch z Android Wear i LTE | Tabletowo.pl

ZTE w 2017 roku zaprezentuje smartwatch z Android Wear i LTE

Dołącz do dyskusji 0

Niektórzy w ogóle nie zamierzają próbować swoich sił w segmencie smartwatchy. Inni zaś postanowili wstrzymać się z prezentacją nowych urządzeń. Coraz mniejszą popularnością tych urządzeń nie przejmuje się jednak ZTE. Chińczycy zapowiedzieli, że w 2017 roku wypuszczą na rynek zegarek z Android Wear i LTE.

ZTE podobno prowadzi już rozmowy z amerykańskimi operatorami, dotyczące sprzedawania przez nich jego smartwatcha. Miałby on bowiem być autonomicznym urządzeniem. Możliwe, że Chińczycy, podobnie, jak Samsung w Gear S3, zdecydują się na e-SIM, czyli „wbudowaną” na stałe kartę SIM, którą „programuje” się tak, aby działała u danego operatora.

Niestety, w takim przypadku, nawet, gdyby smartwatch trafił do Polski, nie byłoby możliwości w 100% wykorzystać jego potencjału – u nas bowiem ta technologia (e-SIM) nie jest obsługiwana. Co innego, gdyby ZTE zdecydowało się na standardową kartę SIM, jak LG w Watch Urbane 2nd Edition – wtedy rzeczywiście zegarek mógłby działać zupełnie autonomicznie, bez konieczności parowania go ze smartfonem.

Na obecnym etapie wiemy też, że smartwatch ZTE ma pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android Wear. Zapewne już w wersji 2.0, która aktualnie jest jeszcze w wersji beta. Prawdopodobnie jednak zegarek Chińczyków nie będzie pierwszym z AW 2.0 – to miano najpewniej przypadnie dwóm urządzeniom, szykowanym przez Google przy współpracy z „jakimś” producentem (spekuluje się, że z Asusem), które mają zadebiutować w pierwszym kwartale 2017 roku.

*grafika wyróżniająca nie przedstawia smartwatcha ZTE

Źródło: CNET przez Android Central

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona