ZTE szykuje nowego 6-calowca ze średniej półki. Na pokładzie m.in. Snapdragon 625 | Tabletowo.pl

ZTE szykuje nowego 6-calowca ze średniej półki. Na pokładzie m.in. Snapdragon 625

Dołącz do dyskusji 0

Dopiero co ZTE pochwaliło się trzema nowymi smartfonami na targach MWC 2017 (Gigabit Phone, Blade V8 Mini i Blade V8 Lite), a na horyzoncie już pojawił się kolejny. Urządzenie zostało przetestowane w GFXBench, dzięki czemu zdradziło prawie pełną specyfikację techniczną.

Nadchodzący smartfon, o – przynajmniej na razie – niewiele nam mówiącej nazwie kodowej ZTE Z986 będzie przedstawicielem średniej półki, choć w mojej opinii nieco „wybrakowanym”. Z jednej strony producent zdecydował się bowiem zastosować ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 625 2,0 GHz z układem graficznym Adreno 506, który cieszy się bardzo dobrą opinią dzięki relatywnie wysokiej wydajności przy jednoczesnym małym apetycie na energię, ale z drugiej daje do dyspozycji użytkownikowi tylko 2GB RAM i 16GB pamięci wewnętrznej. A ten model – przynajmniej w mojej opinii – aż prosi się o 3GB RAM i 32GB przestrzeń na pliki użytkownika.

To drugie co prawda nie musi być specjalnym problemem, ale tylko pod warunkiem, że ZTE nie zdecyduje się na hybrydowy Dual SIM. Wówczas – przynajmniej w części przypadków – z korzystania z karty microSD nici (niektórzy bowiem wolą – z różnych powodów – mieć do dyspozycji dwie karty SIM).

ZTE Z986 wyposażono także w 13 Mpix aparat główny i 5 Mpix kamerkę na przodzie, czyli standard. Do tego jeszcze w 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920). Plusem jest natomiast to, że smartfon pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Android w najnowszej wersji, tj. 7.1.1 Nougat.

ZTE Z986 w GFXBench

*Na zdjęciu wyróżniającym ZTE Axon 7 Mini (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: GFXBench dzięki GSMArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona