ZTE Star 2 oficjalnie zaprezentowany, a razem z nim komendy głosowe

Pisałem Wam ostatnio, że do TENAA trafił ZTE Star 2 i będzie on prawdopodobnie 5,5-calowym phabletem. Dzisiaj został oficjalnie zaprezentowany ten telefon i jego specyfikacja jest bardzo różna od tego, co mogliśmy przeczytać w ostatnich przeciekach. Prawdopodobnie tamto urządzenie może być przedstawicielem serii Nubia. Oprócz ZTE Star 2 chińska firma pokazała też system głosowy dla swojego smartfona.

Zacznijmy jednak od specyfikacji. ZTE Star 2 to, jak już wspomniałem, 5-calowe urządzenie, które na ekranie chronionym przez Gorilla Glass 3 wyświetla obraz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Sercem tego produktu jest 4-rdzeniowy Snapdragon 801 o taktowaniu 2,3 GHz oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Znajdziemy w nim również 16 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć, 13-megapikselowy aparat główny od Sony z podwójną diodą LED (5 mpix na przodzie z szerokokątnym obiektywem – 88 stopni), łączność LTE oraz baterię o pojemności 2300 mAh. Star 2 posiada aluminiową ramkę, a jego grubość to 6,9 mm. Pracuje on pod kontrolą Androida 4.4 KitKat.

Reklama

ZTE-Star-2

Jeśli chodzi o komendy głosowe to ZTE twierdzi, że ich rozwiązanie jest lepsze niż u konkurencji. Dzięki nim, nawet bez dostępu do internetu możemy obsługiwać rozmowy, aparat czy po prostu odblokować nasze urządzenie. Jest ono stworzone z myślą o języku chińskim, ale radzi sobie również z angielskim. Według chińskiej firmy ich smartfon korzysta z ponad 1000 patentów, z czego 158 jest powiązanych z komendami głosowymi. Według ZTE komendy te działają według ich tekstów w 90% przypadków, nawet przy sporym hałasie, a czas reakcji to tylko 1,2 sekundy.

Jeśli chodzi o cenę tego smartfona to wynosi ona, w przeliczeniu, około 400 dolarów. Na razie nie ma informacji o międzynarodowej dostępności ZTE Star 2, ale na targach CES Chińczycy zapewne pokażą go całemu światu i wtedy dowiemy się czy trafi on również do Europy.