ZTE zaliczy 2016 rok do bardzo udanych: sprzedało bowiem około 100 milionów smartfonów na całym świecie | Tabletowo.pl

ZTE zaliczy 2016 rok do bardzo udanych: sprzedało bowiem około 100 milionów smartfonów na całym świecie

Dołącz do dyskusji 0

ZTE, na CES 2017, postanowiło pochwalić się nie tylko Blade V8 Pro z podwójnym aparatem oraz Hawkeye z samoprzylepną obudową i możliwością nawigowania za pomocą oczu, ale również tym, że przez cały 2016 rok sprzedało na całym świecie około 100 milionów smartfonów.

Co prawda „około” to dość bezpieczne wyrażenie, ale na razie nie posądzajmy ZTE o zbytnie „naciąganie” rzeczywistości. Póki co, nie mamy bowiem „twardych” dowodów, czyli po prostu oficjalnych danych – musimy więc Chińczykom wierzyć na słowo.

A ci przekonują nas, że przez cały 2016 rok dostarczyli do rąk klientów około 100 milionów smartfonów. W porównaniu z poprzednim (2015) rokiem, w którym użytkownicy kupili ponad 56 milionów urządzeń, oznacza to wzrost sprzedaży o jakieś 75%. Dzięki temu, ZTE być może uda się nawet „wskoczyć” do TOP5 największych producentów na świecie w ujęciu całorocznym – jest to bowiem naprawdę świetny wynik.

Wzrost sprzedaży jest obserwowany na większości rynków. Chińczycy inwestują spore środki w kampanie sponsoringowe i reklamowe, co widać również w Polsce (Omenaa Mensah promuje u nas Blade V7 Lite). W dodatku wprowadzili do naszego kraju również flagowego Axon 7 i Axon 7 Mini – są to ciekawe propozycje w dość atrakcyjnych cenach. Producent dodaje do nich także pakiet VIP, który z pewnością niejednego klienta przekona do zakupu (zapewnia on bowiem rozszerzoną ochronę gwarancyjną, a takie „gratisy” przyciągają ludzi jak magnes).

*Na grafice wyróżniającej ZTE Small Fresh 4

Źródło: @ZTE_USA

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona