ZTE Spro Plus – tablet z projektorem czy projektor z tabletem?

Na targach MWC pojawiło się bardzo ciekawe urządzenie od ZTE. Jest to projektor z wbudowanym 8,4-calowym tabletem (albo tablet z wbudowanym projektorem). Pozytywnie zaskakuje specyfikacja urządzenia, która jest naprawdę ciekawa!

Tak jak pisałem wyżej, ZTE Spro Plus oferuje 8,4-calowy wyświetlacz. Jest on wykonany w technologii AMOLED, a jego rozdzielczość to 2560 x 1600 pikseli. Tablet działa pod kontrolą najnowszego systemu operacyjnego Android w wersji 6.0 Marshmallow, który jest napędzany procesorem Qualcomm Snapdragon 810 wraz z 3GB pamięci RAM.

W ZTE Spro Plus znajdziemy 32GB lub 128GB pamięci wbudowanej z możliwością rozbudowy nawet o 2TB. Całość dopełnia akumulator o pojemności aż 12100 mAh, wbudowany moduł LTE oraz głośniki stereo.

Urządzenie zostało wyposażone we wbudowany projektor, co jest najważniejszą cechą Spro Plus. Pozwala on uzyskać 80-calowy obraz z odległości zaledwie 2,4 m. Prawdę mówiąc tego typu sprzętu nie jest zbyt wiele – jedyne podobne rozwiązanie, jakie przychodzi mi do głowy, to Lenovo Yoga Tab 3 Pro. Tego, czego brakuje w propozycji od ZTE, żeby móc nazwać ten model pełnoprawnym tabletem, to aparat. Producent jednak oferuje opcjonalną kamerkę podłączaną pod USB.

ZTE Spro Plus został zamknięty w stosunkowo małej obudowie o wymiarach 22,8 x 15 x 2,48 cm. Niestety na chwilę obecną nie wiadomo kiedy i za ile będzie można kupić to urządzenie.