ZTE odświeżyło swojego Axona 7. Zmian niewiele, aczkolwiek wszystkie na plus 15

ZTE odświeżyło swojego Axona 7. Zmian niewiele, aczkolwiek wszystkie na plus

Około pół roku temu ZTE wypuściło swój flagowy model Axon 7, a nieco później także jego mniejszą i większą wersję. Z racji tego, że mamy końcówkę listopada, nieubłaganie zbliża się okres mikołajkowy i świąteczny, gdzie producenci notują większą sprzedaż. ZTE, coby nie wypuszczać na siłę nowego urządzenia, bo przecież Axon dalej jest bardzo dobrym smartfonem, poszedł drogą OnePlusa i odświeżył swojego flagowca, wzmacniając jego specyfikację. 

„Wzmocnieniu” uległy pamięć operacyjna oraz wewnętrzna. Dotychczas Axon 7 był sprzedawany z 4GB pamięci operacyjnej i 64GB pamięci wewnętrznej. Teraz w ofercie pojawiła się wersja z 6GB RAM i 128GB pamięcią na dane użytkownika, którą oczywiście dalej można rozszerzyć za pomocą karty microSD.

Odświeżenie objęło także ekran. Nowością jest Gorilla Glass 5. generacji, która zastąpiła czwartą edycję. Ważniejszą jednak zmianą będzie dodana funkcja rozpoznawania siły nacisku, która według ZTE ma uczynić interfejs urządzenia bardziej intuicyjnym.

Pozostałe parametry pozostają bez zmian. Znajdziemy tutaj ten sam, 5,5 calowy ekran AMOLED o rozdzielczości QHD (2560×1440), procesor Qualcomm Snapdragon 820, 20 Mpix aparat na tylnym panelu i niewymienną baterię o pojemności 3250 mAh.

Wzmocniona wersja Axona 7 ma kosztować 499,98 dolarów, czyli o 100 dolarów więcej niż słabszy odpowiednik. Smarfon można już kupić na stronie amerykańskiej stronie ZTE.

Źródło: Tech Crunch