ZTE Grand Memo z układem Qualcomm Snapdragon 800 (aktualizacja) | Tabletowo.pl

ZTE Grand Memo z układem Qualcomm Snapdragon 800 (aktualizacja)

Dołącz do dyskusji 0

Wczoraj poznaliśmy nowe tablety Tajwańczyków – Padfone Infinity oraz Fonepad. Natomiast konferencja prasowa chińskiej firmy ZTE przyniosła nam prezentację phabletu pracującego pod kontrolą Androida, który wyposażony został w 5,7-calowy wyświetlacz. Co jeszcze wiadomo o Grand Memo?

Okazuje się, że ZTE Grand Memo jest pierwszym na świecie urządzeniem, które może pochwalić się czterordzeniowym układem Qualcomm Snapdragon 800 z układem graficznym Adreno 330, który występuje w asyście 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Z kolei system Google Android 4.1 Jelly Bean z nakładką graficzną na interfejs użytkownika Mifavor UI, pod jakim pracuje, prezentowany jest w rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli) na 5,7-calowy wyświetlaczu.

Na jego pokładzie znalazło się miejsce dla 13-megapikselowego aparatu głównego z diodą doświetlającą LED, kamery frontowej o matrycy 1 Mpix, 16 GB wbudowanej pamięci, zintegrowanego dwuzakresowego modułu sieci Wi-Fi 802.11ac/a/b/g/n (Qualcomm WCN3680), Bluetooth, GPS z A-GPS, portu MHL oraz akumulatora o pojemności 3200mAh. Ponadto phablet o grubości 8,5 mm, otrzymał wsparcie dla technologii DLNA oraz szybkiej transmisji danych LTE.

ZTE Grand Memo zadebiutuje w sprzedaży drugim kwartale 2013 roku, jednak jego specyfikacja techniczna może ulec zmianie w zależności od regionu. Cena detaliczna nie została ujawniona.

źródło

Aktualizacja

Według redaktorów serwisu Engadget, ZTE Grand Memo posiada układ Snapdragon 600, a nie Snapdragon 800, jak poinformowali Chińczycy. Takie informacje dostarczył im Qualcomm.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona