ZTE stroszy piórka - ma pierwszy smartfon, który działa w sieci 5G | Tabletowo.pl

ZTE stroszy piórka – ma pierwszy smartfon, który działa w sieci 5G

Dołącz do dyskusji 0

Gigabit Phone – tak nazywa się smartfon, który jako pierwszy na świecie umożliwia pobieranie danych z prędkością do 1 Gb/s. Wyglądem się nie wyróżnia, ale ma godne uwagi osiągi. 

ZTE niezależnie wdrożyło rozwiązanie Pre5G Giga+, które nadaje się do zastosowania w smartfonach i routerach. Odwiedzając stoisko ZTE na Mobile World Congress w Barcelonie, można było samemu przekonać się, jak szybkie przesyłanie danych oferuje standard 5G.

1 Gb/s. to prędkość 10 razy szybsza od tej, z którą startowała technologia LTE. Żeby coś takiego osiągnąć, trzeba było korzystać jednocześnie z wielu pasm, odpowiednich anten i modulacji sygnału. Od smartfona wymagało to odpowiednio szybkiego modemu. I taki właśnie zainstalowano w Gigabit Phone – to zintegrowany ze Snapdragonem 835 modem X16 LTE.

Oczywiście, odkąd ruszyły pierwsze transmisje LTE, technologia poszła do przodu i obecnie dysponujemy popularnym standardem LTE Cat.6. Jednak sieci 5G (lub Pre5 Giga+ od ZTE) już na starcie są trzy razy szybsze od obecnie dominującej na rynku wersji LTE.

Wiadomo, że dzisiaj żaden smartfon ze Snapdragonem 835 nie wykorzysta u nas pełnej mocy modemu, jednak ZTE patrzy w przyszłość i jest zdania, że szybkości rzędu 1 Gb/s. staną się niebawem standardem. Obecnie, korzystając ze smartfonów często czekamy, „aż się zbuforuje”, „aż się pobierze”, „aż się połączy”. Wraz z popularyzacją nowego standardu przesyłania danych, wieczne czekanie będzie mniej dotkliwe, a szybki dostęp do danych w chmurze umożliwi wielu nowym urządzeniom pracę na niespotykanych dotąd poziomach.

Jesteśmy podekscytowani mogąc przedstawić pierwszy na świecie smartfon z prędkością pobierania do 1Gb/s. Dzięki nowemu urządzeniu, sposób w jaki ludzie pozostaną połączeni z siecią zostanie zmieniony na zawsze. Skoncentrowanie się na technologii 5-tej generacji jest jednym z kluczowych priorytetów globalnego rozwoju firmy ZTE. ZTE planuje wykorzystać swoje doświadczenie w technologii 5G we współpracy z rządami i partnerami biznesowymi w celu szybszego wejścia w nadchodzącą erę 5G.
– rzecznik prasowy firmy ZTE

Urządzenia, które będą potrafić ściągać dane w tak dużych prędkościach już w tym roku pojawią się na rynku. ZTE Gigabit Phone nie trafi jednak do regularnej sprzedaży – to raczej model pokazowy, który ma za zadanie zaprezentować możliwości sieci 5G. Producent na pewno jednak zastosuje tego typu modem w którymś z nadchodzących flagowców firmy.

Teraz trzeba jeszcze czekać na dostosowanie się do nowych standardów przez operatorów sieci komórkowych. Zatem, zanim 5G się upowszechni, minie jeszcze sporo czasu. Dobrze jest jednak wiedzieć, że różne dziedziny technologii wpływają na siebie nawzajem i wymuszają zmiany, które w przeciwnym wypadku nastąpiłyby znacznie później. Można nazwać to postępem.

źródło: materiały prasowe

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona