ZTE coraz poważniej podchodzi do tabletów: ZTE Optik - Tabletowo.pl

ZTE coraz poważniej podchodzi do tabletów: ZTE Optik

Tabletowo.pl ZTE coraz poważniej podchodzi do tabletów: ZTE Optik Nowości

Pierwsze wieści o ZTE Optik pojawiły się jeszcze w styczniu i zapowiadały ten model jako jeden z tańszych dostępnych w sprzedaży u amerykańskich operatorów. I faktycznie, z dziś poznanych szczegółów wynika, że jeśli ktoś zdecyduje się go zakupić w ofercie wraz z dwuletnim abonamentem, nie zapłaci zbyt wielkiej kwoty. Jego koszt przy 2-letniej umowie to 99 dolarów, natomiast bez niej – 350 dolarów. Oczywiście z 3G.

Specyfikacja techniczna tabletu nie jest zła – ba!, jest bardzo zadowalająca. Urządzenie oferuje bowiem dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon o częstotliwości taktowania 1,2GHz, 7-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 1GB RAM oraz Androida 3.2 Honeycomb (na chwilę obecną nie wiadomo nic na temat aktualizacji do „lodowej kanapki”).

Oprócz tego ZTE Optik oferuje także 16GB pamięci, baterię o pojemności 4000 mAh, aparat o rozdzielczości 5 Mpix, kamerkę 2 Mpix, WiFi, slot kart microSD, Bluetooth oraz dostęp do Android Market.

Nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) ZTE Optik trafi do sprzedaży w Polsce. Tymczasem w Ameryce można go nabyć, jak już wspomniałam, za 100 dolarów z 2-letnią umową (1GB za 20 dolarów, 3GB za 35 dolarów, 6GB za 80 dolarów, 12GB za 30 dolarów) lub za 350 dolarów bez takiego zobowiązania.

A tak na marginesie, ZTE Optik jest chyba tajemniczym ZTE V66, którego poznaliśmy pod koniec stycznia.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona