ZTE Blade V6 w aluminiowej obudowie o grubości 6,8 mm – w grudniu w Polsce

Wielu z Was V6 dotychczas kojarzyło się wyłącznie z silnikiem i… nie ukrywam, że ja też. Od dziś jednak słysząc „V6” możecie zostawić auta w spokoju, a skupić się na elektronice. Smartfon o takiej właśnie nazwie, a dokładniej Blade V6, wprowadza na polski rynek firma ZTE. Niestety, wciąż nie jest to żadna Nubia…

Blade V6 będzie dostępny w sprzedaży na polskim rynku począwszy od grudnia. Jego cena będzie wynosić 999 złotych. Co otrzymujemy za te pieniądze w przypadku nowości ZTE?

Jedno trzeba powiedzieć wprost: nie jest to urządzenie z gatunku pobijania wyników w benchmarkach, ale za to pod względem wzornictwa może się podobać (głównie ze względu na grubość – 6,8 mm i aluminiową obudowę). Za jego działanie odpowiada czterordzeniowy procesor Mediatek MT6735 o częstotliwości taktowania 1,3GHz, przy wsparciu 2GB RAM i system Android 5.0 Lollipop.

Jego wyświetlacz ma przekątną 5 cali i wystarczającą rozdzielczość 1280 x 720 pikseli. I może to lepiej, że nie ma Full HD, bowiem akumulator w tym modelu ma pojemność 2200 mAh. Zaplecze komunikacyjne obejmuje LTE, Bluetooth, WiFi oraz GPS.

Zdjęcia zrobimy za pomocą aparatu 13 Mpix oraz kamerki przedniej 5 Mpix. Wśród portów i złączy znajdziemy natomiast microSD, microUSB i 3.5 mm jacka audio. Wymiary telefonu to 142 x 69 x 6,8 mm, natomiast waga – 122 g.

Dość nietypowe wideo promocyjne:

źródło: informacja prasowa ZTE