ZTE Axon 7 Mini Android 7.1.1 Nougat

Dzięki tej aktualizacji Android 7.1 Nougat zwiększy nieco swoje udziały w rynku

Według ostatnich statystyk, pod kontrolą Androida 7.1 Nougat działa zaledwie 1,2% wszystkich urządzeń z Androidem. Dzięki tej aktualizacji sytuacja się nieco poprawi, aczkolwiek mimo wszystko naiwne by było oczekiwać skoku o kilka punktów procentowych.

Polski oddział ZTE poinformował bowiem, że rozpoczął proces aktualizacji do Androida 7.1.1 Nougat dla modelu Axon 7 Mini, pochodzącego z polskiej dystrybucji. Paczka z plikami udostępniana jest właścicielom tego smartfona bezprzewodowo, kanałem FOTA (Firmware Over-The-Air). Jednak z uwagi na jej ogromny rozmiar, zalecane jest pobranie jej przez Wi-Fi – chyba, że ktoś ma pakiet nielimitowanego internetu, najlepiej bez lejka.

Reklama

Paczka z niezbędnymi do aktualizacji plikami waży bowiem aż… 5 GB. Nie, to nie pomyłka. Jak podaje producent, proces przebiega bowiem dwuetapowo: pierwszy to pośredni update do Androida 6.0 Marshmallow, natomiast drugi to właściwy upgrade do Androida 7.1.1 Nougat. Trochę to skomplikowane, jednak tak informuje w przesłanej nam informacji prasowej ZTE.

ZTE Axon 7 Mini (fot. Tabletowo.pl)

Z uwagi na tę zawiłość, w tym przypadku szczególnie zalecane jest wykonanie kopii zapasowej wszystkich, przechowywanych na Axon 7 Mini danych. Pliki można zgrać na przykład na kartę pamięci. Lepiej też naładować wcześniej baterię w smartfonie do pełna. Po zakończeniu procesu, wymagane może być również zaktualizowanie aplikacji do najnowszych wersji, aby były one kompatybilne z nową odsłoną oprogramowania.

Wśród zmian i nowości, jakie przynosi ze sobą Android 7.1.1 Nougat w przypadku Axon 7 Mini, producent wymienia przede wszystkim poprawę wydajności oraz stabilności systemu, dłuższy czas pracy na pojedynczym ładowaniu, a także nowsze poprawki zabezpieczeń Androida (ZTE nie podało jednak, na kiedy są datowane). Oczywiście jednocześnie w ręce użytkowników oddana zostanie również najnowsza wersja autorskiej nakładki Mifavor.

Polecamy również:Recenzja ZTE Axon 7 Mini

Źródło: informacja prasowa