Zdjęcia ZTE Axon M – dwa wyświetlacze składają się jak książka, ale nie są giętkie – jak to nazwać? | Tabletowo.pl

Zdjęcia ZTE Axon M – dwa wyświetlacze składają się jak książka, ale nie są giętkie – jak to nazwać?

Dołącz do dyskusji 0

Innowacje w smartfonach ostatnimi czasy ograniczają się do nowych filtrów na Snapchacie, wyrzucania z urządzeń przydatnych złącz i eksperymentowania z różnymi metodami rozpoznawania tożsamości użytkownika. ZTE chce pokazać sprzęt, który jest inny niż wszystkie. Choć pomysł nie jest najnowszy, to jedno jest pewne – dawno czegoś takiego nie było.

O giętkich wyświetlaczach mówi się od lat. A to, że ich premiera tuż-tuż przed nami, a to, że ich opracowanie i produkcja nie jest wcale prosta i w sumie nieopłacalna. Ktoś jednak będzie musiał w końcu zrobić ten pierwszy krok i zaprezentować nowoczesne urządzenie, które będzie dało się składać, a po rozłożeniu używać (gdyż jak powszechnie wiadomo, praktycznie każdy smartfon da się złożyć, przy czym po takiej operacji nie nadaje się on już do użytku). Pierwszy krok w tę stronę chce zrobić ZTE.

Nowy sprzęt chińskiej firmy nosi nazwę kodową Axon Multy. Już o nim pisaliśmy, ale nie dysponowaliśmy żadnymi zdjęciami, więc tylko przypomnę, że chodzi o smartfon z dwoma ekranami Full HD, które będą rozkładać się jak książka, i tworzyć w ten sposób powierzchnię o przekątnej 6,8 cala i rozdzielczości 1920 x 2160 pikseli. Po złożeniu urządzenie wygląda jak zwykły smartfon. Nie ma mowy więc o smartfonie z giętkim ekranem, tylko o sprzęcie z dwoma ekranami.

Oprócz tego specyfikacja obejmuje procesor Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Aparat ma mieć 20 Mpix, zaś smartfon po złożeniu ma mierzyć 10 mm grubości. Zmieści się tam jeszcze bateria o pojemności 3120 mAh.

ZTE życzyłoby sobie, żeby Axon M, bo pod taką nazwą prawdopodobnie zadebiutuje ich dzieło, stał się brakującym ogniwem, łączącym wygodę użytkowania smartfonów z wielozadaniowością laptopów. Pierwsze liny między tymi okrętami zostały już rzucone, ponieważ odkąd na rynku panują telefony o naprawdę sporych wyświetlaczach, sprzedaż tabletów o niewiele większych ekranach spadła. Choć to samo w sobie nie jest dowodem na to, że między smartfonami a komputerami zaciera się pewna granica, to nie da się zaprzeczyć, że kieszonkowym urządzeniom powierzamy coraz więcej zadań.

Axon M będzie prawdopodobnie gwiazdą show zaplanowanego na 17 października. Świata nie podbije, bo będzie oferowany na wyłączność przy współpracy z jednym z amerykańskich operatorów telefonii komórkowej, ale na pewno stanie się jednym z najbardziej charakterystycznych urządzeń tego roku.

źródło: AndroidAuthority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona