Zobacz, jak wygląd smartfonów Sony ewoluował przez całe lata – wideo

Na targach Mobile World Congress w Barcelonie Sony zaprezentowało całkiem nowy język projektowania smartfonów. Został on nazwany Ambient Flow i zastąpił długo rozwijany, konserwatywny styl Japończyków. To dzięki niemu Xperie XZ2 i XZ2 Compact wyglądają inaczej.

Reklama

Xperia XZ2 oraz Xperia XZ2 Compact znacząco różnią się od swoich poprzedników. Choć niektórzy pokochali nieznacznie tylko modyfikowany design smartfonów Sony, który ta firma pielęgnowała od lat, przyszedł czas na zmiany. W ten sposób na MWC zobaczyliśmy dwa urządzenia, które powstały w oparciu o nowy zestaw wytycznych dotyczących wzornictwa telefonów japońskiego giganta.

Wielu z nas pamięta jeszcze początki Xperii i świetnie wyglądający model S, z charakterystycznym przezroczystym, podświetlanym paskiem z nawigacyjnymi przyciskami dotykowymi pod ekranem. Następnie na cztery lata w designie Sony zapanował OmniBalance, który sprawił, że smartfony tego producenta ciężko było pomylić z czymkolwiek innym. Niemu zawdzięczamy ikoniczne elementy tych urządzeń – w tym odporność na zachlapania, głośniki stereo czy okrągły przycisk wybudzania smartfona. Wzór ten rozwinięto w 2016 roku dzięki projektom Unified Design, aż dotarliśmy do punktu, w którym na scenę wchodzi Ambient Flow.

Reklama

Muszę przyznać, że dla mnie osobiście to bardzo trafione odświeżenie. Wydaje się, że nawiązuje nawet do dawnego Iconic Identity, ze swoimi nieco wypukłymi pleckami. Jakby tego nie oceniać, chyba niewiele osób będzie tęsknić za poczciwym OmniBalance. Chyba, że się mylę?

 

źródło: Sony Xperia Taiwan

Reklama