Znikły powiadomienia Google Play o aktualizacjach aplikacji

Irytują cię notyfikacje Google Play o zakończeniu aktualizacji aplikacji? To już nie będą

Dołącz do dyskusji 0

Są ludzie, których irytuje zaczarowany pierniczek, na przykład. Innym działa na nerwy jak krewni każą nam ściągać buty w przedpokoju. Są też użytkownicy smartfonów z Androidem, którym przeszkadzają powiadomienia o ukończonej aktualizacji kolejnych aplikacji. Dla tych ostatnich Google będzie miało dobre wieści.

Nadmiar powiadomień to zmora posiadania smartrzeczy. Co prawda wiele urządzeń ma możliwość wyciszenia przynajmniej niektórych notyfikacji, ale sam fakt, że trzeba poświęcić czas, by się ich pozbyć spowodował, że część osób w ogóle zarzuciła próby konfiguracji tych opcji. W takim wypadku Google bierze sprawy w swoje ręce, przynajmniej jeśli chodzi o powiadomienia ze sklepu Google Play.

Nareszcie spokój

Część użytkowników Androida monitowała ostatnimi czasy o tym, że sklep Google Play przestał wyświetlać powiadomienia o zakończeniu aktualizacji danej aplikacji – niezależnie od tego, czy uruchomili je manualnie, czy ruszyły automatycznie. Ponieważ odbiegało to od standardowego zachowania systemu, zgłaszano to jako błąd. Okazało się jednak, że nie było to niedopatrzenie Google, a celowo wprowadzana funkcja, udostępniana części użytkowników Androida.

Wkrótce wszyscy korzystający ze sklepu Google Play przestaną dostawać powiadomienia o zakończeniu aktualizacji poszczególnych aplikacji.

Oczywiście zmiana jest odbierana różnorako, w zależności od tego, czy powiadomienia nam dotąd bardziej przeszkadzały czy były czymś pożądanym. Wyobrażam sobie, że przynajmniej niektórzy użytkownicy Androida wolą mieć pełną kontrolę nad urządzeniem i z przyjemnością przeglądali do porannej kawy powiadomienia o zakończonych aktualizacjach poszczególnych apek, które pobierały się w nocy. Jako że osobiście nie mam takiego zwyczaju, odbieram ten szczegół całkiem pozytywnie.

Najwyraźniej Google nie daje nikomu możliwości wybrania, czy woli pozostać przy starym stylu informowania o zakończonej instalacji aktualizacji, czy też nie. Wychodzi więc na to, że twórcy Androida po prostu uszczęśliwili większość nieco na siłę. Dla porządku należy wspomnieć, że informacje o aktualnym pobieraniu w tle („na żywo”, tak jak na powyższym GIF-ie) nadal będą wyświetlać się w pasku powiadomień, jeśli tylko go otworzymy. Także nie tracimy wszystkiego.

EMUI jak MIUI – smartfony Huawei wkrótce zaczną pokazywać reklamy w systemie

źródło: Android Police, Slashgear

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona