Znani projektanci stoją murem za Apple w sporze patentowym z Samsungiem | Tabletowo.pl

Znani projektanci stoją murem za Apple w sporze patentowym z Samsungiem

Dołącz do dyskusji 0

Ten spór pomiędzy Apple i Samsungiem chyba nigdy się nie skończy. Wygrany może być tylko jeden, dlatego sprawa co i rusz wraca na wokandę, ponieważ nikt nie chce odpuścić. Tym razem jednak za koncernem z Cupertino wstawiło się ponad 100 osób, w tym również bardzo znane nazwiska ze świata mody. Wśród nich m.in. Calvin Klein, Paul Smith i Alexander Wang.

Apple kilka lat temu oskarżyło Samsunga, że ten bezprawnie skopiował jego rozwiązania, zastosowane w iPhonie i użył ich w swoich urządzeniach, przez co naraził koncern z Cupertino na kilkuset milionowe straty. Klienci mogli bowiem pomylić produkty obu marek. Jeden z amerykańskich sądów zgodził się z tym, nakazując Koreańczykom zapłatę ponad pół miliardowego odszkodowania (a dokładnie 548 milionów dolarów).

Samsung oczywiście nie chciał się na to zgodzić, dlatego złożył odwołanie, a Sąd Najwyższy zdecydował się je rozpatrzyć. Prawnicy obu firm spotkają się więc ponownie na sali. I choć Apple o to (chyba?) nie prosiło, to otrzymało wsparcie od ponad 100 prominentnych osób, w tym znanych projektantów, jak Calvin Klein, Paul Smith i Alexander Wang.

Czy to wpłynie na decyzję sądu? Zapewne nie. Warto też pamiętać, że i za Samsungiem stoi sporo marek z Doliny Krzemowej, m.in. Facebook i Alphabet, czyli matka Google. Czy tym razem uda się zakończyć spór – szczerze mówiąc nie sądzę, ponieważ jak widać, żadna ze stron nie zamierza odpuścić.

Źródło: Reuters

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona