Znamy specyfikację tabletu HP Topaz. Dwurdzeniowy procesor i ekran 9,7″

Czego możemy się spodziewać po tablecie HP? To pytanie nurtuje mnie od kiedy tylko pojawiły się pierwsze informacje na temat tego urządzenia. Jeśli i Wy jesteście ciekawi czego możemy się po nim spodziewać, mam bardzo dobrą wiadomość. Do sieci przeciekła specyfikacja HP Topaz. Całkiem niezła specyfikacja!

No dobra, to co tam ciekawego będzie miał nam do zaoferowania tablet HP? Przede wszystkim 9,7-calowy ekran pojemnościowy IPS (znany m.in. z iPada), pokryty Gorilla Glass, o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, a także dwurdzeniowy procesor Qualcomm MSM8660 o częstotliwości taktowania 1,2GHz, mający do dyspozycji 512MB RAM i 16GB, 32GB lub 64GB pamięci wewnętrznej.

Co nas oczywiście wcale nie dziwi, urządzenie będzie pracowało pod kontrolą WebOS. Na jego pokładzie znajdziemy między innymi kamerkę o rozdzielczości 1,3 Mpix, Bluetooth 2.1, WiFi, akcelerometr, żyroskop, slot kart SIM, microUSB oraz baterię mającą pracować maksymalnie do 8 godzin. Wymiary sprzętu ważącego 700 g, to 190 x 240 x 13,7 mm.

Jak widzicie parametry techniczne modelu są całkiem niezłe. Można mieć jedynie jakieś „ale” do braku HDMI, które – bądź co bądź – przydaje się w tego typu sprzęcie i baterii, która ma pracować o dwie godziny krócej niż ta z iPada. Na razie także nie wiadomo jak będzie radził sobie system WebOS na tabletach.

Prezentacja HP Topaz będzie miała miejsce 9 lutego podczas konferencji producenta. Według wcześniejszych informacji, oprócz Topaz firma ma zaprezentować jeszcze dwa inne tablety – wśród nich ma być między innymi Opal.

Eh, zamiast przygotowywać się do zerówki z historii literatury, to oczywiście robię wszystko inne. No dobra, jak jej nie zaliczę, to będzie na Was (przynajmniej mam na kogo zgonić)! ;)

źródło, źródło