Znamy specyfikację nowego HTC Nexus?

Nazwa kodowa: „Marlin”. Pod takim mianem kryje się najprawdopodobniej jeden z dwóch nowych Nexusów, nad którymi pracuje HTC. Wygląda na to, że poznaliśmy specyfikację sprzętową nowego smartfonu.

Reklama

W zeszłym tygodniu do internetu przedostały się informacje na temat smartfonu HTC Sailfish, czyli pierwszego i mniejszego Nexusa. Teraz zaś przecieki dotyczą drugiego oczekiwanego modelu – większego, ale zbliżonego pod względem sprzętu. Przejdźmy jednak do konkretów.

Reklama

Ukryty pod nazwą kodową „Marlin” telefon będzie miał 5,5-calowy ekran QHD AMOLED. Smartfon zostanie wyposażony w procesor firmy Qualcomm (Snapdragon 820 lub 821), 4 GB pamięci RAM oraz pamięć wewnętrzną zaczynającą się od 32 GB, a kończącą na 128 GB.

Jeżeli idzie o kamerę, to nowy Nexus będzie miał 12 Mpix do wykonywania zdjęć i 8 Mpix do selfie. Telefon zostanie wyposażony w baterię o pojemności 3450 mAh, port typu USB C, jak również czytnik linii papilarnych. Do tego Bluetooth 4.2 oraz niemal ten sam wygląd, co w przypadku mniejszego modelu (Sailfish).

Nie jest jeszcze znana data premiery urządzenia, ani jego cena. Wypuszczenie na rynek większego i mniejszego modelu wyraźnie nawiązuje do strategii przyjętej przez konkurencję (np. Apple czy Sony).

Źródło: Android Police

Reklama