Znamy już specyfikację Samsunga Galaxy Note 4, dzięki AnTuTu | Tabletowo.pl

Znamy już specyfikację Samsunga Galaxy Note 4, dzięki AnTuTu

Dołącz do dyskusji 0

Często bywa tak, że to dzięki programowi testującemu AnTuTu jeszcze przed premierą poznajemy specyfikację urządzenia. Tym razem mowa o Samsungu Galaxy Note 4, który według najnowszych informacji będzie dostępny na rynku w dwóch wariantach – SM-910S i SM-910C. Większego zaskoczenia co do specyfikacji nie ma. 

Różnice między wersjami sprowadzają się głównie do zastosowanego układu SoC. W pierwszym przypadku będzie to Snapdragon 805, na który składają się cztery rdzenie Krait 450 – każdy taktowany maksymalnie zegarem 2,5 GHz. Za wyświetlanie grafiki odpowiada układ Adreno 420.

Z kolei SM-910C będzie charakteryzować się autorskim układem Samsunga – Exynos 5433. Legitymuje się on łącznie ośmioma rdzeniami. Pierwsza grupa czterech rdzeni jest energooszczędna (Cortex-A53) – 1,3 GHz, a druga znacznie wydajniejsza (Cortex-A57) – taktowanie nieznane. Tutaj za grafikę odpowiedzialny jest układ Mali-T760.

Układom będzie towarzyszyć 3 GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o ekran, to podobnie, jak LG G3 i Galaxy S5 LTE-A charakteryzuje się on rozdzielczością 2560 x 1440 pikseli. Możemy spodziewać się wbudowanej pamięci w ilości 32 GB, przedniego aparatu o matrycy 3,68 Mpix oraz głównego 16-megapikselowego.

Oczywiście Android to KitKat, w wersji 4.4.3. Wiemy wiele, ale nie wiemy jeszcze bardzo ważnej kwestii, którą jest przekątna ekranu. Przecieki są różne i na chwilę obecną mówi się o 5,7-calowym wyświetlaczu. Jednak patrząc na to jak w tym roku urosły niektóre flagowce, spodziewałbym się minimalnie większej przekątnej. Celuję w 5,9″ – 6″.

galaxy note 4 antutu 2 galaxy note 4 antutu 1

Premiery urządzenia spodziewamy się na targach IFA, które rozpoczynają się 5 września 2014.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona