Znamy już specyfikację Samsunga Galaxy A7, w końcu!

Długo musieliśmy czekać na to, by poznać specyfikację pierwszego phabletu z rodziny Galaxy A. Rynek zdążył już przywitać Galaxy A3 i A5, niedługo przyjdzie pora na A7. Okazało się, że oprócz 5,5-calowego ekranu sprzęt ma całkiem dobrą specyfikację.

Samsung zdecydował się na swój autorski procesor, co mnie z kolei zupełnie nie dziwi. Procesor Exynos 7 Octa jest zbudowany w oparciu o big.LITTLE i łącznie ma 8 rdzeni. Cztery główne to Cortex-A57 i mają taktowanie 1,8 GHz, a cztery kolejne są bardziej energooszczędne – Cortex-A53 o zegarze 1,3 GHz. W razie potrzeby wszystkie osiem rdzeni może pracować jednocześnie. Jednak oprócz gier trudno sobie wyobrazić zastosowanie wszystkich rdzeni razem.

galaxy a7

Warto wspomnieć, że pierwszy aluminiowy smartfon Samsunga – Galaxy Alpha ma układ Exynos 5 Octa. Teoretycznie wydajność układu graficznego w A7 ma być aż o 74% wyższa niż w Galaxy Alpha.

Spodziewamy się, że phablet będzie posiadać 2 GB pamięci RAM, akumulator o pojemności 2600 mAh, 16 GB pamięci wbudowanej, 13-megapikselowy aparat główny i przedni 5 Mpix.

Samsung Galaxy A7 ma mieć podobne wymiary i wagę do LG G3. 150 x 75 x 6,3 mm, 150 gramów vs. 146,3 x 74,6 x 8,9 mm, 149 gramów.

Warto zauważyć, że specyfikacja wyciekła dzięki TENNA, więc nie mamy pewności czy te dane dotyczą wersji globalnej, czy dedykowanej na rynek chiński.