Znamy datę premiery i ceny Microsoft Surface Pro | Tabletowo.pl
Huawei Matebook D14 – najlepiej sprzedający się laprop w Polsce

Znamy datę premiery i ceny Microsoft Surface Pro

Dołącz do dyskusji 0
image

Na oficjalne informacje o mocniejszej wersji tabletu Microsoftu czekaliśmy od momentu debiutu Surface RT z Windows RT. Wreszcie Gigant z Redmond ujawnił informacje o młodszym bracie Surface RT, wyposażonym w „pełnoprawną” wersję Windows 8.

Wedlug zapowiedzi amerykańskiego koncernu, Surface Pro znajdzie się w sprzedaży w pierwszych krajach (USA i Kanadzie) 9 lutego bieżącego roku. Jeśli myśleliście, że słaba sprzedaż wersji RT zmusi Giganta do obniżki cen, to niestety tak nie jest. Za wersję z 64 GB wbudowanej pamięci zapłacić trzeba będzie 899 dolarów, zaś za odmianę 128 GB999 dolarów. Koszt nie uwzględnia zakupu akcesoriów – dodatkowe klawiatury do Surface w zależności od wersji kosztować będą od 110 do 130 dolarów. Niemało.

Przypomnijmy, że we wnętrzu Surface Pro znajdziemy 4 GB pamięci RAM, procesor Intel Core i5 lub i7 oraz system operacyjny Windows 8 Pro. Za interakcję z użytkownikiem odpowiedzialny będzie wyświetlacz 10,6 cała w rozdzielczości Full HD. Inne atuty urządzenia to złącze USB 3.0, gniazdo Display Port i możliwość obsługi rysikiem. W porównaniu do wersji RT otrzymamy większą wagę (903 gramy) oraz krótszy czas pracy na jednym ładowaniu.

Nie wiemy nadal, kiedy tablet pojawi się w Polsce.

Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona