Znamy część zmian w Windowsie 8.1, które ma wprowadzić marcowa aktualizacja - Tabletowo.pl

Znamy część zmian w Windowsie 8.1, które ma wprowadzić marcowa aktualizacja

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Znamy część zmian w Windowsie 8.1, które ma wprowadzić marcowa aktualizacja Microsoft Nowości Plotki / Przecieki

Nie od dziś wiemy, że Microsoft planuje wydanie pierwszej aktualizacji swojego najnowszego systemu, Windows 8.1. w pierwszej połowie marca. Dziś dowiedzieliśmy się jakich zmian możemy się spodziewać wraz z wprowadzeniem nowszej wersji platformy. Nie spodziewajcie się jednak gigantycznych zmian i nowości – te mają być jedynie kosmetyczne, mające wpłynąć na komfort użytkowania sprzętu z Windowsem.

Na screenach opublikowanych przez TheVerge (tutaj) możemy dostrzec część zmian. Jako pierwsze rzuciły mi się w oczy dwie ikony, znajdujące się obok nazwy użytkownika urządzenia. Są to: wyszukiwarka oraz obok przycisk wyłączania z rozsuwaną listą poleceń: wyłącz, przejdź w tryb uśpienia i uruchom ponownie. Kolejnym usprawnieniem jest dodanie możliwości przypięcia aplikacji z Windows Store do paska systemowego w trybie desktopowym oraz dodanie paska w aplikacjach, umożliwiającego szybkie ich zamknięcie, minimalizację oraz przypięcie bez konieczności korzystania ze skrótów klawiszowych lub gestów.

Zmian doczekają się również ustawienia kafelków w trybie Metro – kliknięcie prawym klawiszem będzie skutkowało pojawieniem się listy ustawień tuż obok niego, a nie jak ma to miejsce obecnie – na belce przy dolnej krawędzi ekranu.

Jak wiadomo, Windows 8 (i jego aktualizacja do Windowsa 8.1) był optymalizowany głównie dla urządzeń dotykowych, przez co skupiono się, by obsługa dotykiem była jak najbardziej intuicyjna i prosta. Trudno nie odnieść wrażenia, że powyższe zmiany są niejako ukłonem w stronę osób korzystających z Windowsa 8.1 na sprzęcie typu laptopy, pecety, AIO, korzystając z myszki i klawiatury.

Premiery aktualizacji Windowsa 8.1 spodziewamy się 11 marca.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona