Znamy część specyfikacji Sony Xperia Z4

Dopiero co informowaliśmy, że Sony Xperia Z4 nie zadebiutuje podczas targów MWC 2015, a teraz poznajemy jej specyfikację. Smartfon będzie miał bardzo dobre podzespoły, ale bez jakiś szczególnych fajerwerków…

Sony Xperia Z4 pojawiła się w programie GeekBench, dzięki czemu dowiadujemy się, jaka będzie specyfikacja tego urządzenia. Jeśli dane okażą się prawdziwe, to Sony Xperia Z4 zostanie wyposażona w procesor Qualcomm Snapdragon 810 (MSM899), który złożony jest z czterech rdzeni Cortex-A57 oraz czterech Cortex-A53 wykonanych w technologii big.LITTLE.

Jednostka ta otrzyma wsparcie ze strony 3-gigabajtowej pamięci RAM, a nie, tak jak przypuszczano, 4 GB. Oprócz tego w najnowszym flagowcu znajdziemy najnowszy układ graficzny Adreno 430. Wiadomo również, że urządzenie będzie pracowało pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 5.0.2 Lollipop.

Nie wiadomo natomiast nic na temat przekątnej ekranu w Sony Xperia Z4. Do tej pory spekulowano jedynie, że będzie on „tylko” rozdzielczości Full HD, lecz o rozmiarze nie było mowy. Pod znakiem zapytania zostaje jeszcze kwestia aparatu. Do tej pory mówiono jedynie, że w smartfonie znajdziemy 21-megapikselową matrycę IMX230.

Patrząc na powyższą specyfikację trzeba przyznać, że jest ona całkiem przyzwoita, ale trzeba brać pod uwagę, że premiera Sony Xperia Z4 może się odbyć dopiero we wrześniu. Do tego czasu na rynku prawdopodobnie pojawią się sporo wydajniejsze smartfony, więc takie urządzenie na nikim może nie zrobić większego wrażenia.

Na potwierdzenie lub zaprzeczenie powyższych plotek przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, prawdopodobnie aż do wrześniowych targów IFA w Berlinie.