Znamy część specyfikacji Motoroli Droid Turbo 2 – zapowiada się naprawdę mocny smartfon

Premiery Motoroli Dorid Turbo 2 spodziewaliśmy się 15 października. Od tego dnia minął już tydzień, a smartfon nadal nie został zaprezentowany. Jego debiut zbliża się jednak wielkimi krokami, o czym świadczy pojawienie się materiałów promocyjnych, zdradzających przy okazji część oficjalnej specyfikacji.

Zawierają się w niej informacje o „nietłukącym się” wyświetlaczu i akumulatorze, pozwalającym na pełne 2 dni używania Droid Turbo 2 oraz obsłudze technologii szybkiego ładowania, dzięki której po zaledwie 15 minutach ładowania smartfon będzie w stanie przepracować kolejne 13 godzin. Do tego użytkownicy dostaną 21 Mpix aparat główny, szerokokątną kamerkę do selfie 5 Mpix oraz możliwość rozszerzenia wbudowanej pamięci o kolejne 2 TB.

Motorola Droid Turbo 2 specyfikacja

Najbardziej enigmatycznie brzmi zapewnienie o nietłukącym się wyświetlaczu. Możliwe, że producent zdecydował się na jakieś rozwiązanie, które skutecznie uchroni go od wszelkich uszkodzeń. O czym dokładnie jest mowa, musimy poczekać do 27 października, kiedy już oficjalnie zostanie zaprezentowana Motorola Droid Turbo 2.

Motorola Droid Turbo 2 premiera

Pozostała specyfikacja nadal nie jest potwierdzona oficjalnie, ale wcześniejsze przecieki sugerują 5,5-calowy ekran P-OLED o rozdzielczości QHD (1440 x 2560), ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdargon 810, układ graficzny Adreno 430, 3 GB RAM, 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej i akumulator o pojemności 3760 mAh.

Ciekawe, czy producent zdecyduje się na system operacyjny Android 6.0 Marshmallow, czy jeszcze 5.1.1 Lollipop z późniejszą aktualizacją. Biorąc pod uwagę bardzo dobrą specyfikację Droid Turbo 2, o wiele lepszym rozwiązaniem byłby wybór pierwszej opcji. Powinno to skutecznie przyciągnąć wielu klientów, którzy jak najszybciej chcieliby korzystać z najnowszej wersji oprogramowania.

Źródło: phonearena 1, 2