Znamy cenę Nokii 2520 w Europie: 399 funtów (aktualizacja) | Tabletowo.pl

Znamy cenę Nokii 2520 w Europie: 399 funtów (aktualizacja)

Dołącz do dyskusji 0

W październiku Nokia pokazała długo oczekiwany tablet z systemem Windows RT 8.1, Lumia 2520. Podczas prezentacji nie określono dokładnych dat wprowadzenia nowego produktu na rynek, wiadomo było tylko, że w pierwszej kolejności trafi do Stanów Zjednoczonych.

Teraz konkurent Microsoft Surface 2 (tak określa go Nokia, mimo iż koncern z Redmont zakupił dział Nokii zajmujący się produkcją Lumii) zadebiutował w przedsprzedaży na brytyjskim rynku. W sklepie Johna Lewisa od 4 grudnia będzie można zakupić tablet w cenie 399 funtów. W tej cenie niestety nie jest ujęta klawiatura (będzie sprzedawana oddzielnie za 149,95 funtów).

Lumia 2520 oferuje 10.1-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1920×1080 (o jasności wystarczającej do pracy w ostry słońcu – 650 nitów), napędzany przez czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 2,2GHz z systemem Windows RT 8.1 oraz pakietem biurowym Microsoft Office. Jak w większości urządzeń Nokii na wyposażeniu są przyzwoite kamery (przednia 2 Mpix oraz główna 6.7 Mpix z optyką CARL ZEISS – obiektyw F/1,9), 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej, rozszerzanej slotem microSD, łączności 4G LTE, WiFi, NFC oraz baterię o pojemności 8000 mAh.

Aktualizacja:

Nokia udostępniła właśnie jako exclusive na tablet 2520 aplikację Nokia Video Director – określaneą jako rywala edytora filmów iMovie. Podejrzewałem, że Nokia pójdzie drogą Apple: wysokie parametry oraz jakość wykonania połączono ze świetnym designem oraz właśnie rozpoczętą akcją promocji sprzętu poprzez aplikacje dla niego stworzone . Muszę się przyznać, że jednym (ale nie najważniejszym) z powodów zakupienia mojej Lumii 820 było posiadanie Nokia Maps (Drive) oraz Windows Phone 8, choć brakowało mi (do zeszłego tygodnia) Instagram.  Jeżeli takich apek na Nokię 2520 będzie więcej, więcej osób będzie chciało wejść w posiadanie tego tabletu. Bo w końcu tablet bez zainstalowanych potrzebnych programów i aplikacji jest bezużyteczny.

źródło: theinquirer, nokia, tablet-news.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona