Zmienia się szef działu projektowego Samsunga. Czy plastik odejdzie? Nie sądzę

A man uses his mobile phone in front of a giant advertisement promoting Samsung Electronics' new Galaxy S5 smartphone, at an art hall in central Seoul

Agencja Reuters donosi, że Dong-hoon, człowiek, który dotychczas był odpowiedzialny za wygląd serii Galaxy ustępuje pola swojemu zastępcy. Jego miejsce zajmie Lee Min-hyouk. Czy w ten sposób Samsung wyzbędzie się plastikowych nawyków? Nie wierzę w to do końca.

Lee Min-hyouk ma 42-lata i tym samym został najmłodszym kierownikiem w wyższych strukturach firmy Samsung. Do tej pory kreował, a teraz będzie zarządzał całym zespołem. Koreańczykom jest potrzebny ktoś nowy, może być nawet ktoś z konkurencji… Musi to być osoba, która wniesie coś nowego do wyglądu przyszłych urządzeń mobilnych. W końcu seria Galaxy S musi być ekskluzywna, jeśli firma ma przestać tracić w oczach obserwatorów. Co z najlepszego ekranu, skoro obudowa kompletnie psuje cały efekt? Nie sądzę, aby takie praktyki Samsunga pozwoliły zmienić coś w stylistyce ich produktów.

Mogłoby się wydawać, że po ciemnych chmurach, jakie zebrały się nad Samsungiem Chang Dong-hoon traci stanowisko. Nic bardziej mylnego. Okazało się, że Dong-hoon awansuje. Od teraz będzie odpowiedzialny za design wszystkich ważniejszych urządzeń w portfolio firmy. W ten sposób, dotychczasowy szef działu projektowego, co prawda pośrednio, ale nadal będzie odpowiedzialny za wygląd przyszłych tabletów i smartfonów z logo Samsunga.

źródło