Do ekipy Tabletowo dołączają cztery nowe osoby, w tym Bartek Dul i Maciek Zabłocki. A to nie koniec zmian

Wiecie, co jest fajnego w prowadzeniu własnego biznesu? Głównie fakt, że co jakiś czas mogę mówić o przełomowych momentach w rozwoju Tabletowo. Każdy z nich cieszy równie mocno. Dziś mam przyjemność poinformować Was o dwóch ważnych rzeczach. I prawda jest taka, że trudno jest mi zdecydować, która jest ważniejsza. To jednak chyba jest najmniej istotne, bo obie są ze sobą nierozerwalnie powiązane.

A zatem: rozszerzamy tematykę Tabletowo o gaming!

Od jakiegoś czasu Karol Krajewski raczy Was mniejszą lub większą dawką recenzji gier i newsów na ich temat. Jak mogliście się domyślać, była to pilotażowa próba dotarcia do Was z nową tematyką tekstów. Co bardzo mnie cieszy: przyjęła się. A skoro tak, zamierzamy ją ciągnąć dalej – w dodatku z dodatkowymi siłami. Przedsmak mieliście w ostatnich dniach:

Reklama

Możecie się spodziewać recenzji gier, testów sprzętu gamingowego, ale również materiałów na temat peryferiów i szeroko pojętego hardware’u. Uderzamy od razu w wysokiego C, bowiem do redakcji dołączają aż cztery nowe osoby, na które wiem, że mogę liczyć. Co najważniejsze, wszystkie mają już doświadczenie w publikowaniu w internecie, co oznacza, że współpraca z nimi powinna iść jak po maśle.

Bartek Dul, którego możecie kojarzyć z sieci jako Czujny, to jedna z pierwszych osób, które poznałam w świecie polskiego techu. Przez dłuższy czas miałam cichą nadzieję, że kiedyś uda nam się współpracować i oto stało się – Bartek do nas dołączył. I choć większość z Was może go utożsamiać z tematyką mobile (w której oczywiście będzie się udzielał też na Tabletowo), tak będzie również trzymał rękę na pulsie nowego działu gamingowego.

Lubię Androida, mobilne technologie, dobre gry i rower. Nie pochłaniam kawy, ponoć mało śpię. Prowadziłem Android.com.pl, Komórkomanię, Android Magazine i tworzyłem tu i ówdzie wideo. Generalnie dużo by wymieniać ;)

Drugą osobą, która do nas dołącza, jest Maciek Zabłocki. Były wydawca pclab.pl, z którym miałam okazję poznać się podczas ubiegłorocznego wyjazdu służbowego do Korei. Maciek będzie odpowiadał głównie za testy sprzętu, ale nie zamierza się ograniczać wyłącznie do tego. Spodziewajcie się też felietonów około-growych czy też tekstów o grach indie.

Ile to już czasu minęło? Blisko 15 lat, kiedy opublikowano mój pierwszy wpis o grach komputerowych. Wtedy jeszcze w raczkującej dopiero redakcji, stworzonej przez czterech, absolutnych maniaków gamingu. Zaczynałem od newsów, potem były zapowiedzi, wpisy encyklopedyczne, rozbudowane recenzje i felietony. Największe sukcesy odnosiłem między 2010, a 2012 rokiem, tworząc nie tylko teksty, ale także wideo i podcasty, angażując się w rozwój dużego portalu internetowego. Poszło mi na tyle sprawnie, że zostałem redaktorem naczelnym. W międzyczasie stawiałem też pierwsze kroki w postprodukcji w telewizji, potem zajmując się marketingiem i PRem, aż wreszcie objąłem stanowisko wydawcy dużego portalu technologicznego w Polsce. Uwielbiam przelewać swoje myśli na różne rodzaje papieru i nie potrafię z tego zrezygnować. Podobnie jak z grafiki komputerowej i montażu. Może zdołam połączyć wszystko w jedną całość, kto wie! Póki co, bardzo mi miło Was przywitać i mam nadzieję, że nasza wspólna podróż po świecie gamingu na łamach Tabletowo będzie długa i owocna! ?

Adama Pawłowskiego poznałam dzięki Maćkowi. Został mi polecony jako zajawkowicz, który doskonale zna się na rzeczach, o których pisze. Próbne teksty i wszystko jest jasne – Adam to zdecydowanie osoba, której szukam. Zajmie się u nas przede wszystkim newsami growymi, ale od innego rodzaju tekstów też nie będzie stronił.

Gry i literatura – to bez wątpienia moje dwie największe pasje. Gram od wczesnego dzieciństwa, uwielbiam eksplorować fikcyjny świat i dawać mu się „pochłonąć”. Moim ulubionym uniwersum jest świat Wiedźmina – arcydzieło CD Projekt RED cenię na równi z genialnymi książkami Andrzeja Sapkowskiego. Rozwijam też drugą pasję, jaką jest literatura.  Swoje teksty (zwłaszcza wiersze i opowiadania) piszę głównie do szuflady, choć parokrotnie udostępniałem je na forach literackich, gdzie zdobywałem pozytywne opinie czytelników. Zainteresowanie literaturą zaprowadziło mnie na studia polonistyczne, które niedawno ukończyłem. W międzyczasie zainteresowałem się digital marketingiem. Pracuję nad własną stroną internetową, gdzie samodzielnie przygotowuję wszelkie treści (teksty, grafiki, video, animacje). W niedalekiej przyszłości chcę ją wypozycjonować, aby znalazła się na pierwszej stronie Google. Moim największym marzeniem jest zostanie scenarzystą gier RPG i założenie własnego studia deweloperskiego, w którym mógłbym współtworzyć i kreować niesamowite historie. Na tabletowo.pl będę miał okazję rozwijać swoje zainteresowania, co jest dla mnie wyjątkowo ważne. Naprawdę cieszę się, że tu jestem i miło mi Was wszystkich przywitać!

I na koniec Olbi, czyli Michał Olber – ostatni, ale nie najmniej istotny z nowych redaktorów.  Możecie go kojarzyć z pcmod.pl. To właśnie spod klawiszy jego klawiatury wyszedł niedawny felieton o uczestniczeniu w takich targach gamingowych, jak październikowe PGA. A to dopiero początek działalności Michała.

Od ponad 10 lat jestem związany ze światem nowoczesnych technologii oraz komputerów. Miałem okazję pisać na kilku portalach technologicznych w Polsce. Od wielu lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji. W wolnych chwilach czytam książki o tematyce zarządzania finansami i zarządzania swoim czasem. Jestem fanem fantastyki, a w szczególności światów Lord of the Rings oraz World of Warcraft. Nie pogardzę również dobrą książką o tematyce Sci-Fi.

https://www.tabletowo.pl/2018/11/03/czym-zachwycaja-targi-takie-jak-poznan-game-arena/

Rozwój, rozwój, rozwój

To, co Wam mogę jeszcze na koniec obiecać, to fakt, że większą uwagę poświęcimy naszemu kanałowi na YouTube. Będzie więcej recenzji sprzętu, ciekawe rozmowy i dyskusje, a także więcej relacji z konferencji. Żeby nie być gołosłowną, już z Bartkiem poczyniliśmy pewne kroki ku temu. Z niekoniecznie pozytywnym skutkiem… ;)

Mimo rozszerzenia redakcji o cztery osoby, nie zamykamy się na kolejne – ale wyłącznie ekspertów w swojej dziedzinie, którzy będą w stanie przekonać mnie, że warto z nimi współpracować. Dodatkowo może jest tu ktoś z Warszawy, kto ma zajawkę na wideo i chciałby się wykazać w roli recenzenta?

Próbne materiały, zarówno tekstowe, jak i wideo, możecie podsyłać pod adres [email protected] Przyjmuję je maksymalnie do końca tego tygodnia.

Oczywiście w tym wszystkim nie zapominamy o naszych korzeniach, czyli mobile. O to możecie być spokojni!

Mam wielką nadzieję, że do wszelkich zmian, jakie zachodzą na Tabletowo, podejdziecie z tak dużym entuzjazmem, jak ja :)