Przy zakupie tabletu otrzymujemy kod na roczną subskrypcję pakietu Microsoft Office 365

Office 365 z długo oczekiwanymi zmianami. Usługa bez limitu urządzeń i dla większej liczby użytkowników

Office 365 to zdecydowanie jedna z najlepszych usług Microsoftu. Zapewnia nie tylko najbardziej aktualny pakiet oprogramowania biurowego, ale też 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze, nie wspominając o darmowych  połączeniach za granicę w Skype i dodatkowych opcjach w ramach aplikacji mobilnych. Największą jej wadą były do tej pory limity urządzeń, na których mogła być ona aktywowana. Na szczęście już wkrótce ulegnie to zmianie.

Microsoft całkowicie zmienia zasady działania Office 365. Już od 2 października tego roku zniesiony zostanie limit aktywnych urządzeń. Do tej pory użytkownicy pakietu Home (dla 5 osób) mogli korzystać z 10 urządzeń, a w przypadku wersji Personal (do użytku osobistego) w zasadzie z tylko jednego komputera PC lub Mac, jednego tabletu i jednego telefonu.

Reklama

Od wtorku pakiety Office 365, niezależnie od wersji, będą mogły być instalowane na dowolnej liczbie urządzeń. Subskrybenci usługi będą mogli logować się na pięciu urządzeniach jednocześnie. Jest to zdecydowanie krok w dobrą stronę. Coraz więcej osób korzysta z kilku telefonów, komputerów czy tabletów i ograniczanie liczby aktywnych urządzeń rodziło jedynie ciągłe problemy w zarządzaniu licencjami lub konieczność dokupowania dodatkowych usług.

Zmianie ulegną również zasady dotyczące Office 365 w wersji Home. Usługa będzie dostępna nie jak do tej pory dla pięciu osób, ale dla sześciu, a wszyscy domownicy łącznie otrzymają 6 TB powierzchni dyskowej w chmurze OneDrive. 6 terabajtów danych, bez limitu urządzeń, dla sześciu odrębnych kont MS. Brzmi lepiej niż dobrze.

Zmiany, które wprowadza Microsoft, idą w zdecydowanie dobrą stronę. Niestety, mimo mylących reklam („używaj pakietu do pracy w domu, biurze, w kawiarni”) pakiet Office 365 Personal nie może być używany w działalności komercyjnej. Uelastycznienie licencji i pozwolenie na używanie usługi w ramach dodatkowo jednoosobowej działalności gospodarczej byłoby kolejnym dobrym posunięciem. Mam nadzieję, że ktoś z #MicrosoftPolska czyta ten wpis i zastanowi się nad kolejnymi zmianami.

Office 365 Personal kupicie u autoryzowanych sprzedawców w cenie od 199 złotych / rok. Jest to zdecydowanie lepszy wariant finansowy niż opłaty co miesiąc w wysokości 29,99 złotych.

źródło: Microsoft