LG V40 ThinQ LG logo
fot. LG

Zmiany w LG: szef działu mobilnego zostaje CEO. Ze smartfonami będzie teraz lepiej?

Po raz kolejny w LG trzeba spodziewać się sporych roszad na stanowiskach kierowniczych. Dział mobilny znów zmieni opiekuna.

Reklama

Brian Kwon, który obecnie jest liderem w LG Mobile Communications i Home Entertainment, z dniem 1 grudnia zmieni stanowisko i zostanie dyrektorem generalnym firmy. Z oficjalnego komunikatu LG dowiadujemy się, że Kwon, dopóki nie został mianowany szefem działu mobilnego, odpowiadał za rozwój działu telewizyjnego. W 2018 roku zamianowano go na dyrektora w powyższych wydziałach firmy, a za kilka dni awansuje na CEO. Jego poprzednie stanowiska zajmą Park Hyoung-sei (jako prezes Home Entertainment Company) i Morris Lee (jako prezes Mobile Communications Company).

Brian Kwon, nowy dyrektor generalny LG

Dział mobilny LG jest jak gorący kartofel

Po raz kolejny w LG ktoś przejmuje sektor smartfonów. W ostatnich latach nikt nie zagrzał miejsca na fotelu prezesa działu mobilnego tego koreańskiego producenta elektroniki. Związane z tym coroczne przetasowania kadrowe kompletnie nie służyły i nadal nie służą smartfonowemu biznesowi LG.

Reklama

W 2017 roku na stanowisku prezesa LG Mobile Communications znalazł się Hwang Jeong-hwan. Starał się zwiększyć konkurencyjność urządzeń LG przez wprowadzanie na rynek większej liczby smartfonów ze średniej i niskiej półki. Potem, w 2018 roku, zmienił go Brian Kwon, którego największym osiągnięciem jest chyba zminimalizowanie strat generowanych przez dział mobilny w trzecim kwartale bieżącego roku. Aż strach myśleć, co by było, gdyby tych strat nie zmniejszył.

Huawei i LG biją rekordy. Huawei najlepsze, LG najgorsze

Morris Lee dostał więc ciężki kawał pola do uprawy, biorąc pod uwagę, że prognozy dla działu mobilnego LG nie są najlepsze. Firma twierdzi, że będzie się teraz skupiać na sektorach, które mają największy potencjał, takich jak urządzenia Smart Home. Roztropnie nie wymienia smartfonów wśród tych działów – najwyraźniej Koreańczycy są bardziej niż pewni, że z tej studni wody wody już nie naczerpią.

 

źródło: LG dzięki Engadget