Zmiany w Cyanogen Inc. - czas przyznać się do porażki | Tabletowo.pl

Zmiany w Cyanogen Inc. – czas przyznać się do porażki

Dołącz do dyskusji 0

Minęły prawie trzy lata, odkąd twórcy CyanogenMod ogłosili, że otwierają własną firmę. Miała ona zgromadzić całą wiedzę, którą zdobyli podczas tworzenia modyfikacji ROMów na Androida. Miała umożliwić stworzenie komercyjnego, konkurencyjnego systemu operacyjnego. Miała być „pociskiem, który przestrzeli łeb Google”. Cóż, coś poszło nie tak.

Firma zaczęła zwalniać pracowników. Około 20 procent zatrudnionych w Cyanogen Inc. musi pożegnać się z posadami. Oznacza to wycieczkę na przymusowe bezrobocie dla około 30 osób (firma zatrudniała dotąd 136 pracowników).

Skąd takie decyzje? Coraz mniej producentów widzi swoje urządzenia z preinstalowanym systemem Cyanogen OS. Do tej pory współpraca obejmowała takie firmy takie jak Alcatel, WileyFox, Micromax i Qualcomm. Najbardziej związany z tym systemem był OnePlus, który instalował Cyanogen OS na swoim modelu One. Jednak później, w wyniku pewnych konfliktów pomiędzy OnePlus a Cyanogen Inc., zatrudnił własnych deweloperów do pracy nad autorskim systemem Oxygen OS, który zagościł na modelach OnePlus 2, OnePlusX i OnePlus 3.

Wygląda na to, że śmiałe marzenie firmy, dotyczące detronizacji Google jako androidowego monopolisty mobilnych systemów operacyjnych, już się nie ziści. Według źródeł, Cyanogen Inc. nie dość, że zwalnia 1/5 pracowników, to przekierowuje więcej sił na tworzenie aplikacji. Trochę szkoda, gdyż pomysł był całkiem śmiały, a tak – firma może skończyć jako producent kolejnej nakładki systemowej na Androida.

Cyanogen Inc. jak na razie nie wystosowało żadnego oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.

bullet
Aktualizacja

  • Prezes Cyanogen Inc. zaprzecza plotkom, jakoby firma miała zająć się teraz aplikacjami

Prezes Cyanogen Inc. Kirt McMaster, postanowił zająć stanowisko w sprawie pojawiających się plotek o rzekomej zmianie priorytetów firmy. „Tworzymy systemy operacyjne, nie aplikacje. Nasza misja stworzenia pełnoprawnego, niezależnego Androida nadal jest aktualna. Zwolnienia były jednak konieczne. Niestety, rynek startupów jest brutalny.”

źródło: androidpolice.com

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona