Google Keep

Nadciąga zmiana wyglądu Google Keep na Androidzie – nowy Material Design pełną gębą

W ubiegłym miesiącu Google Keep zmieniło nazwę na „Keep Notes„, a przynajmniej tak się stało w anglojęzycznych wersjach sklepu Google Play, bo w Polsce aplikację nadal można znaleźć jako „Google Keep – notatki i listy”. Nadchodzi jednak coś znacznie ważniejszego niż zmiana nazwy programu: zostanie on całkowicie odświeżony wizualnie.

O tym, że Google Keep dotknie wizualna reorganizacja wiedzieliśmy już w kwietniu. Wtedy gigant z Mountain View zaprezentował wygląd nowego Gmaila, a przy okazji mogliśmy rzucić okiem na zmiany w innych produktach tego dewelopera.

Nowe Google Keep zachowuje styl innych odświeżonych aplikacji Google, a więc charakteryzuje się czystym, prostym designem. Zniknęły charakterystyczne elementy kolorystyczne – tak jak Gmail w większości wyzbył się prowadzącego koloru czerwonego, tak w Keep zniknęły żółte paski interfejsu. Na przykład u góry żółty pasek niemal w całości został zastąpiony przez okienko wyszukiwania. Znalazł się tam też przycisk umożliwiający przełączanie się między widokiem jedno- i wielokolumnowym oraz ikona naszego awatara.

Trochę inaczej wyglądają same notatki – teraz karty z nimi mają zaokrąglone rogi, a czcionka nie zmienia dynamicznie swojej wielkości, jak było wcześniej. Przyciski dodawania notatki zyskały nowe ikony. Menu boczne także wyprano z kolorów i zastosowano nowe ikony, ale poza tym oszczędzono mu rewolucji.

Wszystkie zmiany wprowadzono, by zachować czysty i minimalistyczny wygląd – taki, który będzie dobrze łączył się wizualnie z innymi aplikacjami Google. Zmodyfikowany Keep pojawia się w wersji aplikacji oznaczonej numerem 5.0.411.09.40. Nie widzę jeszcze tej edycji w sklepie Google Play, ale należy spodziewać się, że trafi do nas lada dzień.

 

źródło: 9to5google