Zmiana adresu IP tabletu - aplikacja Hotspot Shield (krótki poradnik) | Tabletowo.pl

Zmiana adresu IP tabletu – aplikacja Hotspot Shield (krótki poradnik)

Dołącz do dyskusji 0

Zapewne podczas przeglądania Internetu lub oglądania filmów na Youtube spotkałeś się nieraz z informacją, że dana zawartość nie jest dostępna w twoim kraju. W poniższym poradniku pokażę, jak można łatwo obejść to ograniczenie.

yt-blok-1

Serwisy definiują kraj, w którym jesteśmy, na podstawie numeru IP. Na szczęście można go zmienić i uzyskać dostęp do treści przeznaczonych, na przykład, dla mieszkańców USA.

Aby to zrobić pobieramy darmową aplikację HotSpot Shield ze sklepu Google Play (Android) lub z App Store w przypadku iOS. Jeśli mamy tablet z pełnym systemem Windows desktopową wersję pobierzemy ze strony producenta. Dzięki niej będziemy mogli łączyć się z siecią ze zmienionym IP, co da nam anonimowość i odblokuje ograniczenia dla Polski.

Czasem zdarza się, że korzystając z publicznego hotspota, na przykład na uczelni czy w firmie, mamy wyłączony dostęp do konkretnych serwisów, jak chociażby Facebook. Twórcy aplikacji twierdzą, że użycie jej pozwoli obejść te zabezpieczenia. Program ma za zadanie także utrudnić hakerom wykradzenie naszych cennych danych, gdy korzystamy z publicznej sieci i jesteśmy na to najbardziej narażeni.

2014-10-24 11.47.31

Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji wszystko, co musimy zrobić, to włączenie opcji „on” przy napisie „Full Protection”. Dajemy programowi chwilę na połączenie się z serwerem i gotowe – mamy już zmieniony adres IP.

Przykładem użycia aplikacji niech będzie sklep z urządzeniami Google Play. Po wejściu z polskiego IP sklepu nie można wyświetlić:

2014-10-24 11.59.00

Natomiast po użyciu aplikacji HotSpot Shield sklep wczytuje się bez problemu i możemy się zapoznać z jego zawartością.

2014-10-24 12.00.42

I tak oto przy użyciu prostej i darmowej aplikacji możemy odrobinę poszerzyć nasze horyzonty i zyskać dostęp do niedostępnych wcześniej stron i materiałów wideo.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona