Szykujcie portfele. Ruszyła Zimowa Wyprzedaż Steam

Zaczyna się okres przedświąteczny więc, jak co roku, rusza jedna z największych wyprzedaży na platformie Steam. Przeceniono szereg tytułów, nie tylko starszych czy z gatunku gier niezależnych. Znajdziemy też sporo nowości w dużo lepszych cenach. Jeśli nie wiedzieliście jaki prezent sprawić sobie na święta, znajdziecie tu sporo ciekawych propozycji.

Platforma Steam znana jest z sezonowych wyprzedaży. Ceny nie zawsze są dopasowane do naszego rynku. Na szczęście, od dłuższego już czasu, podawane są w złotówkach, a nie w euro, i nie tracimy na zawyżonym przeliczniku kursów walut. W aktualnej promocji, poza sporą ilością starszych gier znajdziemy też sporo perełek, na które warto zwrócić uwagę.

Reklama

Poniżej kilka moich propozycji:

The Witness

The Witness (przecena -75% na 35,74 zł) – jedna z najsłynniejszych gier logicznych w historii autorstwa twórcy niezapomnianego Braid. Budzisz się samotnie na nieznanej wyspie i, rozwiązując kolejne zagadki, próbujesz odgadnąć kim naprawdę jesteś. The Witness to gra unikalna zarówno pod względem wykonania, koncepcji jak i samej mechaniki gry. Ze względu na złożoność, nie jest to też pozycja dla wszystkich.

Divinity: Original Sin

Divinity: Original Sin – Enhanced Edition (przecena -75% na 35,74 zł) oraz Divinity: Original Sin 2 – Definitive Edition (przecena -35% na 105,29 zł) – dwie wybitne gry RPG, które fan gatunku po prostu musi mieć na swoim komputerze. Original Sin zachwyca nie tylko fabułą i złożonością ścieżek oraz zadań pobocznych, ale też samą mechaniką. Tutaj nikt Cię nie prowadzi za rączkę, nie ma żadnych strzałek i automatycznych adnotacji na mapie. Po prostu stara szkoła RPG, zmuszająca do myślenia i podejmowania samodzielnych decyzji.

Wyjątkowa jest też sama mechanika walki, mająca taktyczny charakter i umożliwiająca interakcję ze środowiskiem. Jeżeli przeciwnicy stoją obok beczek z wodą to najpierw możemy je rozbić a potem potraktować tak powstałą kałużę błyskawicami. Albo zrzucić na naszych wrogów beczki z olejem i podpalić. Walki nie są łatwe i dają mnóstwo satysfakcji.

Insurgency

Insurgency (przecena -80% na 7,19 zł) – taktyczna strzelanka na silniku Source, mająca nadal sporo oddanych fanów.

Amnesia (seria)

Seria Amnesia – poszczególne gry za 10,79 zł – tej gry nikomu nie trzeba przedstawiać. Klimat zaszczucia i prawdziwego horroru jest wszechobecny – jedynym ratunkiem przed monstrami, które przyjdzie nam spotkać, jest ucieczka lub chowanie się po kątach z bijącym sercem. Grać po północy ze słuchawkami na uszach.

The Cat Lady, Dawnfall

The Cat Lady oraz Dawnfall (przeceny 85% na 5,99 zł) – psychodeliczne przygodówki autorstwa polskiego dewelopera, Remigiusza Michalskiego. Duża dawka gore, nagości i innych mature content sprawia, że jest to gra wyłącznie dla osób 18+, którym nie będzie przeszkadzać komiksowa grafika.

Project Cars

Project Cars – w promocji są obydwie części, jedynka za 29,97 zł oraz sequel z 2017 roku za 59,36 zł. Coś w sam raz dla fanów wyścigówek: realistyczne prowadzenie samochodu, ponad 180 modeli, dynamiczna pogoda oraz bardzo dobra fizyka to znaki rozpoznawcze tej serii.

To oczywiście tylko kila wybranych przeze mnie tytułów. W promocji jest cała seria Tomb Raider, włącznie z najnowszym Shadow od Tomb Raider, dziewiąta i dziesiąta część Mortal Kombat, Raymany i in. Jeżeli jesteście fanami innych gatunków, na pewno znajdziecie też coś dla siebie.

Promocja rozpoczęła się 20 grudnia i potrwa do 3 stycznia do godz. 19:00. Codziennie rozdawane są też małe prezenty w postaci przedmiotów do gier.