ZiiLabs prezentuje Jaguary z Androidem Honeycomb

Kiedy pomyślicie o Jaguarze, w myślach pojawia Wam się obraz luksusowego sportowego auta lub dzikiego kota, prawda? Mnie też, ale od dziś na dźwięk tego słowa powinny nam się przypomnieć także najnowsze tablety ZiiLabs – urządzenia wyposażone w potężne procesory ZMS-20 and ZMS-40, o których pisaliśmy Wam kilka tygodni temu.

Rodzina (stado) Jaguarów będzie urządzeniami OEM, czyli takimi, które będą mogły być sprzedawane przez innego producenta pod inną nazwą. Wiele wskazuje na to, że najnowsze dzieci ZiiLabs, dzięki nawiązanej wcześniej bliskiej współpracy, wkrótce pojawią się na rynku sygnowane logo Creative.

Jaguary przyjdzie nam oglądać w dwóch postaciach (nie, nie szary- i czarny-metallic :)): pierwsza będzie wyposażona w 7-calowy dotykowy ekran LCD o rozdzielczości 1024 x 600, a druga – 10-calowy z rozdzielczością 1280 x 800 pikseli.

Oba tablety będą miały podobną specyfikację techniczną – 64GB pamięci wewnętrznej, ekrany wykonane w technologii zarówno pojemnościowej, jak i oporowej (czyżby dwie wersje?), obsługę grafiki 3D OpenGL 2.0, kamerkę internetową, aparat cyfrowy 5Mpx, Androida 3.0 Honeyocmb oraz dwu- lub czterordzeniowy procesor z serii ARM Cortex-A9 ZMS.

Oba Jaguary zawyją silnikami już za kilka dni, podczas tajwańskich targów Computex 2011.

źródło