Zewnętrzny moduł GPS dla wszystkich polskich posiadaczy Asusa Transformer Prime

asus transformer prime tf201 gps

Na łamach znanego wszystkim serwisu Engadget pojawił się dziś dość niepokojący wpis dotyczący zewnętrznych modułów GPS dla posiadaczy Asusa Transformer Prime. Już sam tytuł może podnieść ciśnienie posiadaczom tego urządzenia: „ASUS won’t release Transformer Prime GPS dongle outside of America, Taiwan” (czyli że poza rynkiem tajwańskim i amerykańskim nie ma co liczyć na zewnętrzne moduły). Jednak we wpisie zacytowany został włoski oddział Asusa, który to na swoim portalu na Facebooku poinformował, że takowe dodatkowe akcesoria powędrują do użytkowników, którzy zakupili tablety w pierwszych krajach, w których Asus Transformer Prime był dostępny – wtedy jeszcze z GPS w specyfikacji technicznej, głównie w Ameryce i na Tajwanie. Ale także w Polsce.

Jako że od razu po pojawieniu się wspomnianego wpisu na Engadget wywołał on dyskusję także wśród komentujących treści na Tabletowo.pl, postanowiłam wyjaśnić całą sprawę u źródła. Asus Polska poinformował mnie, że:

Temat dołączenia dongla zwiększającego zasięg GPS jak najbardziej dotyczy także Polski. Akcja dotyczy wszystkich urządzeń Transformer Prime, które trafiły na polski rynek, niezależnie od tego czy GPS był wymieniany na opakowaniu, czy też nie.

Innej odpowiedzi się nie spodziewałam. Jako że Polska była jednym z pierwszych krajów, w której zawitał Transformer Prime (wtedy z GPS w specyfikacji), nierozsądnym by było ze strony producenta zostawienie Polaków z tym problemem na pastwę losu. Tym bardziej, że została uruchomiona specjalna strona poświęcona temu problemowi, o czym informowaliśmy w tym wpisie.

Warto przytoczyć najistotniejszy fragment ostatniej wypowiedzi jednego z przedstawicieli Asus Polska, dotyczącej GPS w tablecie producenta:

Choć tablet nie jest profesjonalnym urządzeniem GPS, postanowiliśmy zaoferować Wam darmowe zewnętrzne rozszerzenie GPS, które znacznie poprawi odbiór sygnału i zwiększy możliwości urządzenia. Oferta ta w żaden sposób nie zastępuje, nie zmienia, ani nie uzupełnia dotychczas posiadanej gwarancji urządzenia. Aby uzyskać więcej informacji na temat tej oferty, prosimy o kliknięcie tego linku.

Tak więc wszyscy posiadacze Asusa Transformer Prime mogą spać spokojnie. A kto jeszcze nie zamówił swojego zewnętrznego modemu GPS – może to zrobić pod tym adresem. Oferta jest ważna do 31 lipca 2012 roku.